20 października (piątek) o godzinie 18:00

Czy pamiętacie starszego pana, powstańca warszawskiego, który kilka miesięcy temu, w rocznicę wybuchu Powstania gwałtownie zaprotestował przeciwko organizacji w tym dniu marszu ONR?
Był to profesor Zbigniew Kruszewski, który po upadku Powstania jako członek Szarych Szeregów dostał się do stalagu a po wyzwoleniu przez wojsko kanadyjskie wraz z generałem Maczkiem dotarł do Włoch.
Po kilku latach spędzonych w Londynie wyjechał do USA. Tam ukończył studia na Wydziale Stosunków Międzynarodowych, otrzymał stopień profesora politologii. Wykładał na Uniwersytecie Teksańskim w El Paso gdzie był dziekanem Wydziału Stosunków Międzynarodowych.
To właśnie z tym wspaniałym człowiekiem spotkamy się 20 października (piątek) o godzinie 18:00 w Kawiarence Obywatelskiej.
Po dłuższym namyśle postanowiłam nie nadawać temu spotkaniu żadnego tytułu, ponieważ temperament pana Zbigniewa Kruszewskiego nie pozwoli nam na utrzymanie żadnej linii tematycznej.
Myślę, że będzie to dla nas niezwykle wartościowa lekcja patriotyzmu i historii opowiedzianej pięknym ale i soczystym językiem.

Serdecznie zapraszamy!          

Oto linki do wywiadu z panem profesorem oraz do Jego biogramów:
->http://wyborcza.pl/10,82983,22260277,uwazajcie-onr-znow-podnosi-leb-powstaniec-o-nacjonalistach.html
->https://www.1944.pl/powstancze-biogramy/zbigniew-kruszewski,24765.html
->https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej/zbigniew-kruszewski,385.html

Kiedy?
20 października (piątek) o godzinie 18:00

Gdzie?
Kawiarenka Duet, WNEiZ, ul. Mickiewicza 64

 

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT