21. marca 2018: Artykuł 7 – zagrożenie czy katastrofa?

kawiarenka spotkanieKolejne spotkanie w cyklu Kawiarenki Obywatelskie

Gościem kolejnej Kawiarenki Obywatelskiej będzie dr Bogna Baczyńska, konstytucjonalistka z Katedry Prawa Konstytucyjnego i Integracji Europejskiej US.
Znacie ją zapewne jako osobę, do której często zwraca się TVN, kiedy potrzebny jest mądry komentarz na temat kolejnych posunięć ekipy „reformującej” system sądownictwa w Polsce.

Wczoraj obiegła media informacja, że irlandzka sędzia zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE z prośbą o wykładnię dotyczącą polskiego systemu sprawiedliwości w trosce o dobro skazanego w Irlandii i podlegającego ekstradycji Polaka. Z komentarzy prasowych dowiedzieliśmy się, że może okazać się to groźniejsze dla Polski niż słynny Artykuł 7 Traktatu o UE.
Czy grożące nam zastosowanie Artykułu 7 jest posunięciem mniej surowym niż orzeczenie Trybunału? Jak wykładnia Trybunału Sprawiedliwości wpłynie na stosunek do nas wszystkich europejskich sądów? Czy wyroki wydawane w Polsce będą honorowane? Czy będziemy traktowani w Unii jak zbłąkane dziecko czy jak czarna owca? Czy grozi nam tylko przywołanie do porządku czy szykuje się coś znacznie poważniejszego?

Przyjdź, posłuchaj i, jak zwykle, zadaj pytanie naszemu Gościowi.

Temat:
Artykuł 7 – zagrożenie czy katastrofa?

Kto?
dr Bogna Baczyńska

Kiedy?
Środa, 21.03.18, godz. 18:00

Gdzie?
Kawiarenka Duet, WNEiZ, ul. Mickiewicza 64

 

Serdecznie zapraszamy!

 


Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT