W najbliższą niedzielę znów spotykamy się przed sądem w Koszalinie.

Tydzień temu podczas koszalińskiej manifestacji w obronie niezawisłości sądów były koordynator KOD-u Koszalin Maciej Mielczarek wygłosił dramatyczne wystąpienie, a trakcie którego zaapelował o połączenie sił wszystkich środowisk demokratycznych. Tym bardziej, że w Koszalinie i regionie mieszkają osoby, które mają niebagatelny wpływ na swoje partie czy stowarzyszenia.
Uważam takie porozumienie za konieczne. Mam bowiem przekonanie, że w przeciwnym razie w czasie kampanii wyborczej wszystkie wspomniane formacje demokratyczne zaczną zwalczać się nawzajem i w konsekwencji przegrają wybory – mówił z goryczą Maciej Mielczarek. – Tymczasem czasu w Polsce już nie ma, skończył się.
Zdecydowana większość zgromadzonych przed gmachem sądu poparła apel poprzez uniesienie ręki.

Dlatego też mówca zaprosił liderów partii i organizacji społecznych na kolejną manifestację w Koszalinie, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 przed Sądem Okręgowym przy ul. Waryńskiego. Tam liderzy wypowiedzą się, czy są zwolennikami takiej współpracy i jak ją sobie wyobrażają.

Pełny tekst wystąpienia Macieja Mielczarka -> tutaj

 

 

 

Na zdjęciu Maciej Mielczarek (z prawej) w czasie manifestacji, która odbyła się 1 października br. Fot. Elżbieta Skrzyniarz

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT