I ty możesz ubrać pomnik koszulką z napisem Konstytucja

I ty możesz ubrać pomnik koszulką z napisem Konstytucja. Nie masz pod ręką pomnika? Ubierz siebie! Będziesz jednym z symboli upamiętniających obronę demokracji w czasach gdy w Polsce białe jest czarne a czarne jest białe.

W najbliższą niedzielę odbędzie się akcja malowania koszulek w napis KONSTYTUCJA w Punkcie Informacyjnym KODu na Jasnych Błoniach.

Kiedy?

Niedziela, 12.08.2018, w godz. 12,00 – 15,00.

Gdzie?

Na na Jasnych Błoniach w Szczecinie, obok fontanny.

Co przynieść?

Przynieść własną koszulkę, by stać się posiadaczem kolekcjonerskiego egzemplarza.
Napis będzie wykonywany czarnym i czerwonym sprayem, więc koszulki powinny być jasne, najlepiej białe. Spray wysycha ok. 2 godziny, dlatego nie można malować na koszulce ubranej na ciało.

Od początku sierpnia 2018 r. w całej Polsce coraz większego rozmachu nabiera akcja zakładania koszulek z napisem „KONSTYTUCJA” na wszelakiego rodzaju pomniki, rzeźby, figury. Włączają się w nią również Polacy mieszkający w innych państwach Europy i świata. Koszulkę z napisem KONSTYTUCJA ubrał na siebie podczas ubiegłotygodniowego koncertu w Gdańsku Roger Waters – założyciel legendarnego zespołu Pink Floyd.

Wymalowana ręcznie koszulka wg plakatu autorstwa Luki Rayskiego stała się symbolem walki o demokrację, a także oporu przeciwko działaniom organów ścigania prowadzącym na zlecenie rządzących postępowania przeciwko autorom happeningów w Polsce.

Coraz więcej osób pyta się jak zdobyć taką koszulkę. Uważamy, że każdy obrońca demokracji i wartości konstytucyjnych ma prawo taką koszulkę posiadać.

Dlatego już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia br., Komitet Obrony Demokracji w Szczecinie namaluje napis KONSTYTUCJA wg oryginalnego szablonu zastosowanego do namalowania koszulek, w które ubrane zostały szczecińskie pomniki, –  każdemu, kto wyrazi taką chęć.

I ty  możesz ubrać pomnik koszulką z napisem Konstytucja!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/303921203509983

Wszystkie zdjęcia – własne, Komitet Obrony Demokracji

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT