Jasne Błonia, 24.04.2018: w hołdzie Władysławowi Bartoszewskiemu

Właśnie mijają trzy lata, jak odszedł od nas jeden z ostatnich Wielkich Polaków – były więzień Auschwitz, AKowiec, więzień polityczny w czasach komunizmu. Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, współpracownik Radia Wolna Europa, polityk, dyplomata i wielki autorytet. Nie tylko dla Polaków, ale także wśród społeczności międzynarodowej. Do bólu racjonalny, Polskę sytuował z dala od romantycznej wizji mesjasza narodów i, mimo że całym swoim życiem dał świadectwo wielkiego patriotyzmu, nie zasłużył przez to na szacunek akolitów obecnej władzy w Polsce. Nie dożył jej, ale nam wyznaczył właściwy azymut.

Warto być uczciwym choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.

W coraz bardziej zagmatwanych czasach, widać jak bardzo doskwiera nam brak autorytetów na polskiej scenie politycznej, brak wzorców w życiu społecznym, pozostała jednak pamięć i wdzięczność, za to że był, że swoją drogą życiową pokazał co jest ważne, słuszne, a przede wszystkim przyzwoite.

W hołdzie Władysławowi Bartoszewskiemu – w trzecią rocznicę jego śmierci będziemy składać białe róże pod głazem na Jasnych Błoniach.
Obok „Trzech Orłów” pojawił się piękny głaz, ciężki i twardy jak opoka, przypominający o fundamentalnej zasadzie społecznej.

Zapraszamy wszystkich szczecinian we wtorek 24.04.2018, o godz. 18,00.

Niech ta chwila zadumy będzie wspólnym manifestem w obronie przyzwoitości i uczciwości.

 

Zdarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1997985403788344/

 

 

fot. Krzysztof Wojtecki

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT