7 i 14 października 2018: KOD zachęca do udziału w wyborach

Nie bądź durny, idź do urny, nie śpij, bo cię przegłosują, twój głos-twój los – to tylko niektóre hasła, za pomocą których demokraci przypominają, że nie powinniśmy lekceważyć wyborów. Dlatego KOD zachęca do udziału w wyborach.

Przedwyborcza akcja KOD-u Koszalin bynajmniej nie ograniczy się do sobotniego rajdu rowerowego.
Już w najbliższą niedzielę, 7 października, nasz kodowy namiot stanie na terenie giełdy przy ulicy Orląt Lwowskich. W godz. 10.00-13.00 będziemy tam rozmawiać z mieszkańcami naszego miasta i jego okolic. Cel – zachęcenie jak największej liczby obywateli, by poszli do urn.
– A przy okazji porozmawianie z ludźmi – dodaje Maciej Mielczarek, organizator akcji.
Także z tymi, którzy zamierzają głosować na partie nieszanujące zasad demokratycznego państwa prawa. Oraz z tymi, którzy w ogóle nie mają zamiaru wziąć udziału w wyborach.
– Z wyborami tych ludzi fundamentalnie się nie zgadzamy. Ale możemy przecież wysłuchać ich racji – przekonuje M. Mielczarek.

KOD zachęca do udziału w wyborach

Giełda to o tyle dobre miejsce, że w niedziele przewijają się tam tłumy ludzi, którzy sprzedają i kupują. Nic więc dziwnego, że już od kilku tygodni stają tam nie tylko stoiska handlowców, ale także poszczególnych ugrupowań startujących w wyborach.
Koszalińscy koderzy pojawią się na giełdzie dwa razy.
Po raz wtóry nasz namiot stanie tam w kolejną niedzielę, 14 października. Także w godz. 10.00-13.00.

 

Zdjęcie u góry: do udziału w wyborach zachęcaliśmy koszalinian już w czerwcu br., podczas festiwalu NGOs. Fot. Maciej Mielczarek, KOD Koszalin

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT