„Wiwat dla demokracji” to wydarzenie, podczas którego uczcimy rocznicę wyborów, dzięki którym w 1989 r. pożegnaliśmy dyktaturę i powitaliśmy demokrację. Wybierzmy demokrację i dziś.

W czwartek, 4 czerwca br. o godz. 17.00 spotykamy się na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Manifestacja, którą organizuje radny Błażej Papiernik oraz KOD Koszalin, jest ponad podziałami. Przynieście flagi europejskie, polskie, flagi KOD-u lub innych organizacji demokratycznych. Załóżcie koszulki konstytucyjne lub kodowe.

Przynieście też kartki z wypisanymi życzeniami dla Polski. Pamiętając o przeszłości, myślmy również o przyszłości. Chcemy wolnych, uczciwych wyborów, z równym dostępem kandydatów do mediów, bez fałszerstw. Nie zamierzamy żyć w dyktaturze. Chcemy ponownie powitać demokrację.

Świętując, nie zapominajmy, że pandemia nie minęła. Załóżmy maseczki i pilnujmy dwumetrowych odstępów. Chcemy przecież zarażać bakcylem wolności, a nie wirusem. Przynieście też własne długopisy; podczas manifestacji będzie można podpisać się pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. To dziś jedyny kandydat, który musi zbierać podpisy.

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/184609002834021/

Na zdjęciach manifestacja, która odbyła się 4 czerwca 2016 r. Na zdjęciu u góry jako pierwsza z prawej stoi nasza ówczesna koordynatorka i organizatorka manifestacji Anna Pawliczek.

Fot. Elżbieta Skrzyniarz

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT