Manifestacja – Szczecin

Będziemy manifestować swój sprzeciw wobec łamania trójpodziału władzy i psucia ordynacji wyborczej dokonywanych przez rządzącą większość.

Kiedy?

piątek, 24.11.2017

Gdzie?

Szczecin, plac Żołnierza, pod siedzibą Sądu

 

 

Jeśli nie jest Ci obojętne jak wygląda Twoja Ojczyzna, jaka będzie Polska najbliższych miesięcy i lat. Jeśli chcesz żyć w państwie, w którym wiesz, że będzie ktoś, kto właśnie Ciebie przed opresyjną władzą obroni.

Przyjdź i pokaż to!

    Pokaż swój sprzeciw, że nie zgadzasz się na:

  • autorytarne rządy
  • partyjne sądy
  • opresyjne państwo
  • orbanizację kraju
  • wyjście z Unii Europejskiej

Jeśli nie wyjdziesz teraz, później będzie za późno!

Zdarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/146633382639223/

„Pragniemy podkreślić, że wprowadzenie proponowanych przez Prezydenta RP zmian spowoduje, że Polska definitywnie przestanie być demokratycznym państwem prawa. Jeśli zabraknie niezależnych sądów powszechnych, to nic nie stanie na przeszkodzie, by w przyszłości bez posiadania wystarczającej większości, ograniczone zostały prawa i wolności obywatelskie zapisane w Konstytucji” – napisano 21.11.2017 we wspólnym oświadczeniu największych organizacji pozarządowych i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego w sprawie prezydenckich propozycji zmian ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa -> https://www.ruchkod.pl/wolne-sady-wolne-wybory-wolna-polska/

Mapa protestów przed sądami w piątek 24.11.2017 o godzinie 19:00

autor grafiki: Tomasz Rogowski

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT