Marsz Europejski w Warszawie

Komitet Obrony Demokracji zaprasza na 12 maja do Warszawy wszystkich ludzi dla których ważna jest Polska i wspólna Europa!

Dzień Europy to dzień nas wszystkich.

Kiedy?

Sobota, 12.05.2018 godz. 13:00

Gdzie?

Warszawa:  Rondo de Gaulle’a – plac Zamkowy (podejście od placu Trzech Krzyży)

Wydarzenie na Facebooku:   https://www.facebook.com/events/2028349187435813/

Dlaczego idziemy na marsz?

W 2004 roku wybierając europejską drogę, postawiliśmy na przyszłość naszą i naszych dzieci. Wybraliśmy świat dający szanse na realizacje marzeń i pragnień. Współpraca w ramach Unii Europejskiej zagwarantowała nam bezpieczeństwo, a korzyści z naszego członkostwa widać w każdym miejscu Polski.

Na #MarszEuropejski zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół i znajomych, by wspólnie zademonstrować przywiązanie do wartości europejskich. Pragniemy pokoju i wolności, demokracji i praworządności, wzajemnego szacunku i wzajemnej odpowiedzialności, dobrobytu i bezpieczeństwa, tolerancji i zaangażowania, sprawiedliwości i solidarności.

Przez ostatnie dwa lata KOD oraz środowiska demokratyczne maszerowały wspólnie przeciwko antyeuropejskim działaniom i postawom rządzących. Prawo i Sprawiedliwość spycha nas coraz bardziej na margines Unii Europejskiej, a stąd już tylko krok do opuszczenia wspólnoty.

Polki i Polacy tylko stając wspólnie, ramię w ramię, możemy obronić nasze prawa obywatelskie, wartości europejskie w które wierzymy i dzięki którym możemy być prawdziwie wolni.

Pokażmy naszą jedność, siłę i determinację!

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT