Polityk i entomolog odwiedzi Koszalin – wtorek, 29.08.2017

Na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji przyjedzie do nas prof. Stefan Niesiołowski. Popularny polityk spotka się z koszalinianami w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji.

Stefan Niesiołowski to jeden z najbardziej wyrazistych polityków dzisiejszej opozycji parlamentarnej. Emocjonalny, znany z barwnego, ciętego języka, ale nieprzekraczający granic wyznaczonych przez wymogi kultury i dobrego wychowania. Prawicowiec, ale ceniący wartości demokratyczne.

Od połowy lat 60. XX w. w opozycji antykomunistycznej, tej dość radykalnej. W 1971 r. skazano go za próbę podpalenia Muzeum Lenina. W „Solidarności” od początku, w stanie wojennym internowany. Po upadku komunizmu współtworzył mocno prawicowe Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe. Potem stał się bardziej umiarkowany, przez ponad dekadę działając w Platformie Obywatelskiej, a ostatnio w Europejskich Demokratach.
Kariera polityczna nie przeszkodziła Stefanowi Niesiołowskiemu zrobić równolegle kariery naukowej. Jest profesorem nauk biologicznych, entomologiem.

Jak naukowiec i polityk widzi najbliższą przyszłość naszego kraju?
Będziecie go mogli o to zapytać już 29 sierpnia o godz. 18.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1.

 


Fot. pl.wikipedia.org

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT