Środa 25.01.2017 g. 18:00-19:00 spotkanie z organizacją Refugees

kawiarenka spotkanieKolejne spotkanie w cyklu Kawiarenki Obywatelskie

Zapraszam Was na kolejną Kawiarenkę Obywatelską. Naszymi gośćmi będą wspaniali ludzie – Jan Górski i Paulina Berczyńska z organizacji Refugees zajmującej się pomocą dla uchodźców. Więcej dowiecie się na https://www.facebook.com/RefugeesSzczecin/

 

Paulina Berczyńska to socjolog, edukator, przewodnik po obozach zagłady. Interesuje się tematyką wielokulturowości i mediacji międzykulturowej. Miłośniczka kotów!
Jan Górski, leśnik po SGGW w Warszawie, geoinformatyk fotografujący przyrodę. W wrześniu 2015 w chwilowym przypływie złości i szaleństwa zorganizował szczecińską manifestację „Uchodźcy mile widziani” w ramach ogólnoeuropejskiej fali manifestacji wsparcia dla uciekinierów, głównie z Bliskiego Wschodu.
Manifestacji nie robi się w pojedynkę. Zebrała się wokół niej grupa zapaleńców, którzy stwierdzili, że chcą coś dalej wspólne robić. Tak powstała nieformalna grupa Refugees Szczecin, która stara się pomagać uchodźcom ( tym, który trafili do Polski ale nie tylko) i uczyć szczecinian, że uchodźca to zwykły człowiek, który miał mało szczęścia i musiał uciekać ze swojego domu.

W zeszłym miesiącu Refugees Szczecin zostali docenieni przez redakcję Szczecińskiej Gazety Wyborczej i nominowani do Szczecińskich Szczupaków 2016

refugeesTemat:
Uchodźcy w Polsce

Kto?
Paulina Berczyńska, Jan Górski z Refugees Szczecin

Kiedy?
25. stycznia w godzinach 18:00 – 19:30

Gdzie?
Kawiarenka Duet, WNEiZ, ul. Mickiewicza 64

 

Serdecznie zapraszamy!

 


Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT