Manifestacje w obronie niezależności Sądu Najwyższego odbędą się dziś, 3.07.2018 r., w całej Polsce, także w naszym regionie.

Przypomnijmy, że to Sąd Najwyższy podejmuje m.in. decyzje w sprawie ważności wyborów. Nie może być więc zależny od polityków partii rządzącej. Liczymy, że w tej sprawie wypowie się Europejski Trybunał Sprawiedliwości, Europa i świat powinny jednak wiedzieć, że przede wszystkim sami Polacy chcą i potrafią bronić swojej wolności.

Demonstrować będą mieszkańcy Koszalina, Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu i Drawska Pomorskiego. Przypomnijmy, że w Szczecinie spotykamy się o godz. 19.00 przed gmachem Sądu Rejonowego na placu Żołnierza, a w Koszalinie przed Sądem Okręgowym przy ul. Waryńskiego, również o godz. 19.00.

W koszalińskiej manifestacji wezmą udział nie tylko koderzy, ale także członkinie stowarzyszenia Era Kobiet, które zaprotestują przeciwko próbom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Zdjęcie u góry: Ubiegłoroczne protesty w obronie sądów zgromadziły tłumy ludzi tłumy w całej Polsce, także w Koszalinie. Fot. Małgorzata Maria Szmat

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT