21.12.2017: świętujemy 10 rocznicę wejścia Polski do strefy Schengen

Kiedy?

Czwartek , 21.12.2017 w godzinach 19:00-19:30

Gdzie?

Lubieszyn, dawne przejście graniczne

 

21 grudnia mija dziesięć lat odkąd Polacy podróżują po Europie bez paszportów i kontroli granicznych. Dekada to wystarczająco długo, by wyrosło nam pokolenie, dla którego brak posterunków granicznych jest czymś tak oczywistym, że nie wierzą, kiedy opowiada się im o Europie pociętej granicami i zasiekami.

Dlatego warto przypomnieć sobie, naszym dzieciom i wnukom o tym dniu sprzed zaledwie dziesięciu lat. Pamiętacie naszą radość – te szampany strzelające na moście w Zgorzelcu, na rynku w Cieszynie, w Świnoujściu? To poczucie wolności, przynależności do wielkiego świata?

Spotkajmy się więc w czwartek, dwudziestego pierwszego grudnia, o godzinie 19:00, na granicy pomiędzy Niemcami a Polską, żeby odśpiewać wspólnie z naszymi sąsiadami zza Odry Odę do Radości. Zabierzcie flagi unijne i polskie. Weźcie ze sobą radość w sercach i przekonanie, że nie damy się odciąć od Europy.

 

Wiemy, że nie wszyscy mają jak dojechać na miejsce spotkania. Proszę więc o sojusz zmotoryzowanych z niezmotoryzowanymi –  deklaracje wolnych miejsc w samochodzie prosimy zgłaszać na facebooku w dyskusji pod wydarzeniem -> tutaj 

 

 

 

Zdjęcie flagi UE – fot. MPD01605 flickr.com, licencja CC BY-SA 2.0

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT