Szczecin. Nie składamy parasolek. 3.10.2017 g.17:00, Plac Solidarności

W najbliższy wtorek wypada 3 października – to pierwsza rocznica ogromnych protestów, które w ubiegłym roku odbyły się w całej Polsce przeciwko próbie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

CZARNY PROTEST przyniósł efekt – setki tysięcy kobiet na ulicach i placach miast Polski, a także kontrprojekt ustawy zmusiły władze do wycofania się ze zmiany dotychczasowych uregulowań.
Wszyscy mamy świadomość, że temat wróci. Że PiS, kokietując środowiska ultrakatolickie, będzie musiał do tematu zakazu aborcji podejść jeszcze raz.
Ale przecież to nie jedyny problem, z jakim musimy się mierzyć w materii światopoglądowej – rząd wycofał się z programu in vitro, teraz wprowadza kary dla samorządów finansujących in vitro.
Wycofaliśmy się z konwencji antyprzemocowej, praktycznie przestał funkcjonować program niebieskiej karty, bo przecież w „katolickich” rodzinach nie ma przemocy, a nawet jeśli jest, to nikt nie powinien o tym mówić.
Podręczniki szkolne promują anachroniczny model rodziny, utrwalając podział na przypisane role społeczne i nietolerancję.

W najbliższy wtorek w Szczecinie znów ma padać. Ale to nic, już jesteśmy przyzwyczajeni, że tego dnia spotykamy się z parasolkami w ręku. Bądźmy w tym dniu wszyscy.
Już wiemy, że mamy moc sprawczą, nikt za nas nie wywalczy nam prawa do prywatności i bezpieczeństwa. Prawa do szczęścia, na naszych warunkach, wolnych od ideologii religijnej.

O godz. 17:00 na Placu Solidarności spotkamy się, by kolejny raz wykrzyczeć, że nie zgadzamy się, by władza swoimi łapskami sięgała do naszej prywatności.

Wcześniej, od godziny 16:00 na Placu Rodła zbierane będą podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT