Profesor Andrzej Rzepliński odwiedzi Koszalin i Szczecin. W pierwszym z tych miast będzie świadkiem podpisania wspólnej deklaracji partii i organizacji demokratycznych.

We wtorek, 9 stycznia br., o godz. 17.30 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1 przedstawiciele ugrupowań opozycji demokratycznej podpiszą Deklarację Koszalińską. Inicjatywa wyszła od byłego koordynatora KOD-u Koszalin Macieja Mielczarka, który podkreślał, że tylko zjednoczeni możemy przeciwstawić się dyktaturze.
To pierwsze tak szerokie porozumienie organizacji demokratycznych na Pomorzu Zachodnim i Środkowym.
Porozumienie zawrą m.in. Komitet Obrony Demokracji, Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Unia Pracy, Polskie Stronnictwo Ludowe, Kongres Kobiet i Era Kobiet, a swoje poparcie wyraziła Partia Zieloni.

Zaraz po podpisaniu deklaracji, o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z prof. Andrzejem Rzeplińskim, byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, niezłomnym obrońcą demokratycznego państwa prawa przed pisowską nawałą. Profesor Rzepliński jest specjalistą w zakresie praw człowieka, prawa karnego i kryminologii. Jest też członkiem Komitetu Helsińskiego w Polsce. Spotkanie odbędzie się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji, zaś organizatorem jest KOD Koszalin.

Dzień później, czyli w środę, 10 stycznia br. prof. Andrzej Rzepliński spotka się z mieszkańcami Szczecina. Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. 26 Kwietnia 10. Początek o godz. 18.00.

 

zdjęcie u góry: Zima wasza, wiosna nasza! Koszalin, 13.12.2017 fot. Beata Korbak
zdjęcie w tekście: Andrzej Rzepliński, za Wikimedia.org

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT