“Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”

19.10.2018, Szczecin, Magdalena Filiks:

W niedzielę wybory.
Bardzo ważne, bo rozstrzygną się w nich nie tylko losy naszych małych ojczyzn, ale odbiją się one echem na polityce krajowej i przyszłości Polski.

Nie powinno tak być. Wybory samorządowe powinny być daleko od partyjnych interesów, ale taką mamy dziś Polskę. Taką sobie zbudowaliśmy.

Przed tymi wyborami należy pokłonić się tym wszystkim ludziom, którzy ostatnie miesiące stali na ulicach miast i wsi w całej Polsce. To setki miejscowości, w których ludzie z KODu rozdali ulotki. Tłumaczyli, edukowali, wspierali. Po kilkadziesiąt tysięcy ulotek na region. Weekend w weekend.
Przekonywali mniej aktywnych mieszkańców do udziału w wyborach, mówili o samorządności, o demokracji, o odpowiedzialności. Jest to nie do policzenia i nie do przecenienia, chociaż media tego nie relacjonowały.

Ukłony dla Was 🙂

W tych wyborach udział obywatelek i obywateli będzie ogromny

To nie tylko wysiłek włożony w obywatelską edukację. To tysiące ludzi w komisjach wyborczych, to dziesiątki zawartych koalicji wyborczych w Polsce dzięki odpowiedzialności i wyobraźni naszych członków. Walczyli o te koalicje cały zeszły rok.

To setki działaczy KODu, którzy w niedzielę rano zjawią się w komisjach jako obserwatorzy społeczni i będą przyglądać się z bliska temu, jak przebiegają wybory.

To tysiące ludzi w koszulkach Konstytucja zarażających uśmiechem i mówiących o trójpodziale władzy. To setki ubranych pomników. Setki pikiet i manifestacji pod sądami w całej Polsce.

To na koniec nasi aktywiści na listach wielu komitetów. Ludzie, którzy w samorządach chcą również prezentować wartości, dla których 3 lata stali na ulicach i które mają w sercu.
Kod wolności, kod równości, kod sprawiedliwości.

Wszystkim kandydatom po stronie opozycji demokratycznej życzę powodzenia w niedzielę.

PISowi za to życzę, by rozpoczął tymi wyborami zjazd po równi pochyłej w otchłań, tam gdzie jego miejsce. Tak – jestem przeciwko PISowi całym swoim sercem. Bo to zwyczajnie wspólnota Misiewiczów, przestępców konstytucyjnych i kolesiostwa.

Każdy z Was ma jeszcze dwa dni, by przekonać do pójścia na wybory swoich znajomych, sąsiadów, rodzinę… bo w tych wyborach każdy głos się będzie liczył.
Twój głos ma moc !

Wiem, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zmienić polską rzeczywistość na lepszą, by ratować ten kraj przed Miską Ryżu Plus Morawieckiego.

Jestem zwyczajnie dumna, że jestem w KODzie 🙂
Dumna, że razem z Wami stoję tam, gdzie powinni stać wszyscy patrioci i demokracji.

W niedzielę pójdę na wybory w koszulce Konstytucja i nie dam sobie wcisnąć, że to polityczne hasło.

Widzimy się w lokalach wyborczych 🙂
My już wygraliśmy!!!

 

 

 

Kolaż zdjęć u góry – z zasobów KOD

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT