Akcja Konstytucja pokazała to, co miała pokazać

Magdalena Filiks komentuje:

Akcja Konstytucja pokazała to, co miała pokazać. Absolutne absurdy w Polsce 2018 rządzonej przez PIS.

Nasz kolega Łukasz Olejnik ubrał w Szczecinie pomnik Lecha Kaczyńskiego. W sieci znalazły się nagrania z monitoringu, a Łukasza poszukiwano nawet za pomocą pasków w TVP – tak poważne było to przestępstwo.
Przyszło mi wtedy do głowy, by obnażyć te chore mechanizmy i ubrać kolejne pomniki w całej Polsce. Już nie tylko Kaczyńskiego, ale Kopernika, Chopina czy Osiecką.
Można powiedzieć, ze powinnam dostać kwalifikację „zorganizowana przestępczość..” Namówiłam więc do tego czynu wiele osób i ubraliśmy pomniki w całej Polsce jednej nocy, a potem były następne i następne 🙂

Było pewne, że PIS nie poradzi sobie z tą sytuacją i będzie nadużywał władzy oraz w sposób instrumentalny będzie traktować policję. Nie jest wcale ciężko przewidzieć co zrobi tak przewidywalny i cyniczny gracz. Było pewne, że się zwyczajnie ośmieszą. Tchórze.
Uruchomiono więc reżimową, pisowską machinę. Przeszukano mieszkania naszych kolegów z Białej Podlaskiej.

Dlatego razem z Anna Rybakiewicz i Wojtek Filiks i Benedykta Lila Opaczyk i Łukaszem Olejnikiem jeszcze raz ubraliśmy pomnik Kaczyńskiego w Szczecinie. Przy dziesięciu kamerach, bez zakrywania twarzy.

Okazuje się, że nasza szczecińska policja nie dała się wykorzystać do tego, by podjąć działania niezgodne z prawem skandaliczne i absurdalne. Nie wezwała nikogo z naszej piątki na żadne przesłuchanie, nie przyjechali do naszych domów, nie przeszukali nam mieszkań, nie zabrali telefonów, ani komputerów.
Nie zrobili niczego, co sprawiłoby, że my mieszkańcy Szczecina stracimy szacunek do policyjnego munduru.

Dziś dowiedziałam się, że sprawa w Szczecinie została umorzona – bez upokarzania mieszkańców tego miasta, bez przemocy i bez nadszarpywania godności.

Chciałabym teraz wiedzieć, jak to jest możliwe, że to samo zachowanie dla jednych policjantów stało się przyczyną do przeszukań i stawiania zarzutów, a dla innych nie było powodem do takich absurdalnych i służalczych wobec władzy występków ?
Ubrałam Kaczyńskiego i wiele innych pomników – nikt mnie w tej sprawie nie poszukuje i nie wzywa. A mamy w Polsce chyba jeden kodeks karny i jeden wykroczeń – ten sam dla wszystkich obywatelek i obywateli.

To kolejny dowód na to, że rządy PISu nie mają nic wspólnego z prawem i sprawiedliwością.
To kolejny dowód na to, jak ważne są niezależne od władzy i polityków sądy.
To też dowód na to, że policjanci mają wybór i mogą stać na straży prawa zgodnie z przysięgą, którą składali.

Brudziński jak widać nie jest wszechmocny.
A Lech Kaczyński był takim samym człowiekiem jak inni.
Jeśli ktokolwiek go dziś upokarza, to nie my, a jego brat i pisowska horda – wykorzystując go do obrzydliwych, politycznych celów.
Jesteście śmieszni w tym PISie.
Niszczycie wszystko. Nawet wspólnotę między obywatelami tego kraju.
Pójdziecie wszyscy pod sąd !!!

A tymczasem Konstytucja Kochani 🙂
I dalej róbmy swoje.
Przyjdzie czas i będzie pora na pisowskiego upiora.

Za zaangażowanie w akcję Konstytucja i wszystkie wzruszenia kłaniam się w pas i bardzo Wam dziękuję.
Spotkamy się wszyscy we wrześniu na Konstytucyjnym Marszu Koszulek w Warszawie 🙂

Wszyscy równi wobec Konstytucji !!!

 

zdjęcia: KOD Zachodniopomorskie

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT