HomeKoszaliński Komitet Obrony DemokracjiKalendarium KOD w Koszalinie

Kalendarium KOD w Koszalinie

KOD Koszalin                           Aktualności koszalińskie                          Relacje koszalińskie

logo kod koszalin

 

25 stycznia 2020 r.

Koszalińscy koderzy biorą udział w Walnym Regionalnym Zebraniu Członków KOD-u w Szczecinie. W skład nowego Zarządu Regionu wszedł koszalinianin Krzysztof Ulanowski. Dwóch koszalinian – Tomasz Rogowski i Krzysztof Ulanowski – zostało też delegatami na zjazd krajowy.

23 stycznia 2020 r.

Ponowne protesty przeciwko ustawie kagańcowej. Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie spotyka się blisko sto osób.

18 grudnia 2019 r.

W około 200 miastach trwają protesty przeciwko ustawie kagańcowej. Przed koszalińskim Sądem Okręgowym manifestuje pół tysiąca osób.

1 grudnia 2019 r.

W 105 miastach KOD organizuje manifestacje w obronie represjonowanych sędziów. W Koszalinie przed Sądem Okręgowym protestuje 200-300 osób. Jeden z koszalińskich koderów gościnnie uczestniczy w demonstracji przed konińskim sądem.

23-24 listopada 2019 r.

W Warszawie obraduje kolejne Walne Zebranie Delegatów KOD-u. Uczestniczy w nim Krzysztof Ulanowski z Koszalina. Zjazd wybiera nowego przewodniczącego i nowych członków Zarządu Głównego. Delegaci wzywają też do natychmiastowego wstrzymania działalności dwa nielegalnie funkcjonujące ciała: neoKRS i tzw. Izbę Dyscyplinarną SN. Przyjmują także uchwałę wspierającą walczących o wolność mieszkańców Hongkongu.

22 października 2019 r.

Około stu osób protestowało na Rynku Staromiejskim przeciwko tureckiej inwazji na kurdyjską Rożawę. Demonstrację zorganizowała Era Kobiet, a wsparł ją m.in. KOD Koszalin i Związek Ukraińców w Polsce.

13 października 2019 r.

Wybory parlamentarne. Koderka Katarzyna Paprocka kandyduje do Sejmu z listy Lewicy. Z odległego miejsca, do tego nie prowadziła własnej kampanii, tylko wspierała jedynkę na swojej liście, więc bez powodzenia. W całej Polsce opozycja demokratyczna nieznacznie przegrała wybory do Sejmu i o włos wygrała wybory do Senatu. W naszym okręgu zwyciężają demokraci.

21 września-7 października 2019 r.

Koszalińscy koderzy Tomasz Rogowski i Krzysztof Ulanowski biorą udział w kampanii wyborczej liderki KOD-u Magdaleny Filiks, która jako bezpartyjna kandydatka startuje do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej w Szczecinie. Wolontariusze z Filiks Teamu rozprowadzają ulotki, rozwieszają transparenty i banery na całym Pomorzu Szczecińskim: od Dębna po Świnoujście.

5 września 2019 r.

Koszalińscy koderzy witają w Sianowie Andrzeja Dudę. Mamy na sobie konstytucyjne koszulki a w rękach flagę KOD-u i egzemplarze Konstytucji. Dwoje wyznawców PiS-u nie okazuje zachwytu, ale ogranicza się do ataków werbalnych.
Tego samego dnia koszalińscy liderzy list opozycyjnych podpisują Deklarację Obywatelską, w której zobowiązują się do prowadzenia pozytywnej kampanii wyborczej. W imieniu Wiosny podpis składa koderka Katarzyna Paprocka. W imieniu KOD-u Koszalin podpisują się Beata Korbak i Maciej Mielczarek.

26 sierpnia 2019 r.

Krzysztof Ulanowski z KOD-u Koszalin bierze gościnnie udział w poznańskim „Łańcuchu Światła”. Na placu Wolności gromadzi się 2-2,5 tys. osób. Przemawiają m.in. sędziowie Monika Frąckowiak i Bartłomiej Przymusiński. Tłum skanduje „Wolne sądy!”.

25 sierpnia 2019 r.

Tym razem spotkaliśmy się przed Sądem Okręgowym w ok. 130 osób. O hejterskiej kampanii ludzi Zbigniewa Ziobry mówił ze sceny m.in. adw. Jacek Różycki – nasz gość z KOD-u Opole.

21 sierpnia 2019 r.

To chyba nasza najmniejsza manifestacja. Kiedy wybuchła afera związana z farmą trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości, skrzyknęliśmy się spontanicznie na pikietę przed Sądem Okręgowym. Pojawiło się 10 osób. Skandowaliśmy „Ziobro do dymisji!”.

22-23 czerwca 2019 r.

W Warszawie odbywa się Walne Zebranie Delegatów KOD-u, w którym uczestniczą też koszalinianie: Katarzyna Paprocka i Krzysztof Ulanowski. Przyjmujemy m.in. uchwałę solidaryzującą się z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem, rekomendujemy kontynuowanie projektu Ogólnopolskiej Kontroli Wyborów, a także żądamy od władz poszanowania wyjątkowego dla wszystkich Polaków miejsca, jakim jest Westerplatte.

9 czerwca 2019

KOD ma swoje stoisko na koszalińskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Prezentujemy planszę ze zdjęciami z czerech lat naszej działalności, rozdajemy ulotki i gadżety z logo, a także zbieramy podpisy pod naszym projektem dotyczącym ławeczki sponsorowanej.

1-11 czerwca 2019

W Gdańsku trwa Święto Wolności i Solidarności, w którym uczestniczą także koderzy z Koszalina.

26 maja 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Koderzy pracują w komisjach wyborczych. Koderka Katarzyna Paprocka kandyduje z listy Wiosny. Z odległego miejsca, więc bez powodzenia. W całej Polsce demokraci minimalnie wybory przegrywają, ale w naszym okręgu zwycięża Koalicja Europejska.

18 maja 2019

Przedstawiciele KOD-u Koszalin biorą udział w marszu Polska w Europie, który przechodzi ulicami Warszawy. Według szacunków stołecznego ratusza w manifestacji uczestniczy 45 tys. ludzi.
-> tutaj

12 maja 2019

Silna reprezentacja koszalińskich koderów bierze udział w publicznym pokazie filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego. Jedną z organizatorek pokazu jest Katarzyna Paprocka, członkini KOD-u.

11 maja 2019

Koderka Halina Kołtan organizuje Rajd Koszulek Europejskich. Przyodziani w unijne koszulki rowerzyści zachęcają mieszkańców do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
-> tutaj

9 maja 2019

Członkinie Koszalińskiej Rady Kobiet drugiej kadencji odbierają akty powołania. W składzie tego doradczego gremium przy prezydencie miasta po raz wtóry już znalazła się Anna Pawliczek, założycielka KOD-u Koszalin.

Maj 2019

Koszalińscy koderzy wieszają na ogrodzeniach i balkonach banery zachęcające do głosowania na Polskę w Unii Europejskiej. Z kolei do skrzynek koszalinian trafiają kodowe ulotki z informacjami na temat UE i europejskich wyborów.

13 kwietnia 2019

Silna reprezentacja koderek i koderów bierze udział w 7. Regionalnym Kongresie Kobiet w Koszalinie. Podczas kongresu rozstrzygnięto konkurs „Kobieta Regionu Koszalińskiego 2019”. Jedną z nominowanych osób w kategorii „Działalność społeczna” była założycielka KOD-u Koszalin Anna Pawliczek.

11-13 kwietnia 2019

Na holenderskiej wyspie Texel odbywa się festiwal Democracy Alive. Bierze w nim udział dwoje przedstawicieli KOD-u: Anita Zdrojewska z naszego Zarządu Regionu oraz koszalinianin Krzysztof Ulanowski.
-> tutaj

10, 15, 23 i 29 kwietnia 2019

Na Rynku Staromiejskim odbywają się cztery wiece solidarności ze strajkującymi nauczycielami. Pierwsze trzy są bardzo liczne, ostatni, już po zawieszeniu strajku, symboliczny. Jednym z organizatorów jest były koder Tomasz Stępniak, a w wiecach uczestniczą też koszalińscy koderzy (bez flag organizacyjnych). 23 kwietnia przed wiecem odbywa się rajd rowerowy „Szlakiem Protestujących Szkół”. Organizatorką rajdu jest Halina Kołtan z KOD-u Koszalin.
->krąg solidarności
-> rajd rowerowy i wiec
-> Kto nie skacze..

6 kwietnia 2019

Przez Koszalin przechodzi Marsz Równości. Manifestantów jest około tysiąca, a wśród nich są także koszalińscy koderzy. Jedną z organizatorek marszu jest Katarzyna Paprocka, członkini KOD-u.
-> tutaj

19 stycznia 2019

Reprezentacja koszalińskich koderów bierze udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku.
-> tutaj

18 stycznia 2019

W siedzibie KOD-u Koszalin rozpoczyna się uroczystość otwarcia Koszalińskiego Centrum Praw Kobiet. Organizatorkami są nasze sąsiadki – działaczki Ery Kobiet. Przy okazji możemy zaprezentować uczestnikom uroczystości wystawę fotograficzną na temat trzech lat historii koszalińskiego KOD-u.
-> tutaj

14 i 15 stycznia 2019

Na zaproszenie KOD-u kilkuset koszalinian gromadzi się na Rynku Staromiejskim, by oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Na płycie rynku powstaje wielkie serce ułożone z płonących zniczy.
-> tutaj

13 stycznia 2019

Kilkoro koszalińskich koderów organizuje na Rynku Staromiejskim pikietę przeciwko rzezi dzików. Przy okazji koderzy wrzucają też datki do puszek wolontariuszy WOŚP.
-> tutaj

Grudzień 2018

Kontynuujemy akcję pocztówkową rozpoczętą podczas malowania koszulek konstytucyjnych. Koszalinianie wysyłają do Andrzeja Dudy pocztówki z napisem „Konstytucja” i życzeniami znad morza.
-> tutaj

13 grudnia 2018

KOD Koszalin uroczyście świętuje swoje trzylecie. Jest tort i stosowne laudacje. Nasza pierwsza koordynatorka Anna Pawliczek otrzymuje tytuł Supermatki Założycielki. Wyróżnieni zostają też inni działacze. Gościem uroczystości jest Jacek Różycki z KOD-u Opole.
-> tutaj

17 i 18 listopada 2018

Koszalinianin Krzysztof Ulanowski jest jednym z delegatów reprezentujących region zachodniopomorski na zjeździe KOD-u w Warszawie.
-> tutaj

11 listopada 2018

Koszalińscy koderzy biorą udział w wydarzeniach z okazji stulecia odzyskania niepodległości w różnych polskich miastach. Maciej Mielczarek w Igrzyskach Wolności w Łodzi, a Krzysztof Ulanowski w uroczystościach w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski przemawia m.in. przewodniczący KOD-u Krzysztof Łoziński.
->tutaj

9 listopada 2018

W Centrali Artystycznej odbywa się wernisaż wystawy Weroniki Pingwinskiej pod hasłem „Wolność to chodzenie bez majtek”. Wystawiane prace powstały w czerwcu, kiedy to Weronika pytała odwiedzających stoisko KOD-u uczestników Festiwalu Organizacji Pozarządowych, czym jest dla nich wolność.
->tutaj

21 października 2018

W kraju odbywają się wybory samorządowe. Katarzyna Paprocka i Krzysztof Ulanowski z KOD-u Koszalin, a także kilkoro sympatyków KOD-u obserwuje przebieg wyborów w lokalach w Koszalinie i Mielnie. Ogólnopolska Kontrola Wyborów to akcja, którą KOD organizuje m.in. z Fundacją Batorego.
->tutaj

14 października 2018

Drugi PIKOD na terenie giełdy stanowi uwieńczenie naszej profrekwencyjnej akcji przedwyborczej.
->tutaj

7 października 2018

Na terenie giełdy przy ul. Orląt Lwowskich odbywa się przedwyborcza akcja profrekwencyjna KOD-u Koszalin. Koordynatorem akcji jest Maciej Mielczarek.
->tutaj

6 października 2018

KOD Koszalin organizuje rajd rowerowy wokół Koszalina. Po drodze rowerzyści przekonują mieszkańców miasta do udziału w wyborach. Koordynatorką akcji jest Halina Kołtan.
->tutaj

16 września 2018

W Warszawie odbywa się marsz KOD-u, w trakcie którego w konstytucyjną koszulkę przyodziany zostaje górujący nad placem Zamkowym pomnik króla Zygmunta. W marszu bierze też udział przedstawiciel KOD-u Koszalin – Krzysztof Ulanowski.
->tutaj

9 września 2018

Weronika Pingwinska organizuje na koszalińskim Rynku Staromiejskim drugą akcję malowania konstytucyjnych koszulek. Przy okazji akcji proponujemy też koszalinianom i turystom wypisanie kartek z życzeniami znad morza dla Andrzeja Dudy. Kartki te zostaną potem wysłane do Warszawy. ->tutaj

2 września 2018

Na Rynku Staromiejskim w Koszalinie trwa akcja malowania konstytucyjnych koszulek. Do stoiska KOD-u ustawia się długa kolejka. Koordynatorką akcji jest Weronika Pingwinska.
->tutaj

Sierpień i wrzesień 2018

KOD Koszalin bierze udział w zbiórce artykułów szkolnych dla małych uchodźców z ośrodka w Grupie pod Grudziądzem. Głównym organizatorem jest stowarzyszenie Refugees Szczecin.
->tutaj

29 sierpnia 2018

Grupa koszalińskich koderów powitała w Białogardzie Mateusza Morawieckiego. Flagi KOD-u rozjuszyły niektórych sympatyków PiS-u, z drugiej strony kilkoro białogardzian przyłączyło się do koszalinian.
->tutaj

6 sierpnia 2018

Beata Korbak Zawadzka, p.o. koordynatorki KOD-u Koszalin, prowadzi spotkanie dyskusyjne na temat równouprawnienia, parytetów i feminizmu. Cykl spotkań na różne tematy zorganizowało w lipcu i sierpniu, w ramach Kawiarni Obywatelskiej, stowarzyszenie Era Kobiet. W spotkaniach brała udział grupa koderek i koderów.

4 i 5 sierpnia 2018

Koszalinianie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ubierania pomników w konstytucyjne koszulki. Wieczorem, 4 sierpnia i rano, 5 sierpnia przyodziane zostały rzeźby w Parku Książąt Pomorskich, posąg przed BWA oraz lwy przed gmachem byłego Urzędu Wojewódzkiego. Kilka dni później na Ptakach Władysława Hasiora zawisł żagiel wolności, a na wiadukcie nad ul. Morską – transparent z napisem „Konstytucja”.
->tutaj

31 lipca 2018

Wiceprzewodnicząca zachodniopomorskiego KOD-u Katarzyna Paprocka bierze udział w spotkaniu dyskusyjnym pod hasłem „Koszalin: Polska średnich miast. Bariery rozwoju, wyzwania, progresywne recepty”. Organizatorami panelu są Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a oraz Fundacja im. Friedricha Eberta.
Relacja ->tutaj

26 lipca 2018

Przed budynkiem Sądu Okręgowego spotyka się ok. 350 manifestantów. W imieniu KOD-u przemawiają Katarzyna Paprocka, Beata Korbak i Tomasz Rogowski. Halina Kołtan przedstawia list do Fransa Timmermansa, który następnie wszyscy chętni mogą podpisać. Marianna Urycka czyta podziękowania od prezes Małgorzaty Gersdorf. Po przemówieniach przechodzimy pod biuro PiS-u, gdzie pozostawiamy transparent z napisem „WyPiSdalać”.
Dwie relacje: ->tutaj   oraz ->tutaj

18 i 19 lipca 2018

Przed Sejmem w Warszawie trwają kilkusetosobowe manifestacje w obronie Sądu Najwyższego, organizowane lub współorganizowane przez KOD. Uczestniczą w nich przedstawiciele KOD-u Koszalin.
Relacja ->tutaj

4 lipca 2018

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński powołuje Radę Kobiet, w skład której wchodzi założycielka KOD-u Koszalin Anna Pawliczek

3-5 lipca 2018

Przed gmachem Sądu Okręgowego odbywają się kolejne manifestacje w obronie niezależnego sądownictwa. Pierwszego dnia pojawia się ponad 200 koszalinian, a w dni kolejne po ok. 70 osób. W imieniu KOD-u przemawiają Katarzyna Paprocka i Tomasz Rogowski.
Relacja ->tutaj  oraz -> tutaj

26 czerwca 2018

Na poznańskim placu Mickiewicza w obronie sądów manifestuje ponad 2 tys. poznaniaków. I nie tylko poznaniaków, bo jest tam też Krzysztof Ulanowski z KOD-u Koszalin. Demonstracja odbywa się pod hasłem „Łańcuch Światła”, a jednym z mówców jest Tomasz Adamiec z KOD-u Wielkopolskie.
Relacja -> tutaj

16 czerwca 2018

KOD Koszalin po raz trzeci już bierze udział w Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Po raz pierwszy festiwal odbywa się w Wodnej Dolinie. Naszym stoiskiem opiekuje się Anna Pawliczek, natomiast artystka Weronika Pingwińska zaprasza koszalinian do udziału w akcji – mają napisać, czym jest dla nich wolność.
Relacja  ->tutaj

11 czerwca 2018

Ok. 60-70 osób manifestuje przed gmachem Sądu Okręgowego w obronie niezależnych sądów. Przemawia Tomasz Rogowski.
Relacja ->tutaj

21 maja 2018

Sto kilkadziesiąt osób demonstruje na Rynku Staromiejskim w obronie niepełnosprawnych. W imieniu KOD-u Koszalin przemawiają Beata Korbak, Tomasz Rogowski, Katarzyna Paprocka i Anna Cwojdzińska.
Relacja ->tutaj

12 maja 2018

Reprezentacja KOD-u Koszalin bierze udział w warszawskim Marszu Wolności, współorganizowanym przez KOD. Wśród mówców jest wiceprzewodnicząca KOD-u Magdalena Filiks. Według władz Warszawy w marszu uczestniczy 50 tys. osób. W czasie manifestacji nasza koderka Marianna Urycka zbiera podpisy pod projektem ustawy o ochronie flagi europejskiej, a Anna Cwojdzińska służy w Straży KOD-u.
Relacja ->tutaj

21 kwietnia 2018

W Gdańsku odbywa się antynazistowski wiec, popierany przez KOD. W manifestacji bierze udział ok. 2 tys. osób. Wśród nich jest Krzysztof Ulanowski z KOD-u Koszalin. Wśród mówców jest przewodniczący pomorskiego KOD-u Radomir Szumełda.
Relacja z Gdańska: „Prawdziwa definicja nacjonalizmu i faszyzmu” ->tutaj

14 kwietnia 2018

Prof. Monika Płatek wygłasza wykład w City Boksie. Spotkanie odbywa się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji. Wykładowczyni gości w Koszalinie na zaproszenie KOD-u.

23 marca 2018

Na Rynku Staromiejskim odbywa się spontaniczna manifestacja w proteście przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Uczestniczy w niej ok. 200 osób. W imieniu KOD-u przemawiają wiceprzewodnicząca regionu Katarzyna Paprocka oraz założycielka KOD-u Koszalin Anna Pawliczek.
Relacja ->tutaj

13 marca 2018

Prof. Aneta Zelek, rektorka Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, wygłasza wykład Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie odbywa się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji. Bierze w nim udział zaledwie kilkunastu koszalinian. Warto dodać, że w Szczecinie wykładowczyni ściąga tłumy słuchaczy
Relacja ->tutaj

8 marca 2018

KOD Koszalin współorganizuje manifę z okazji Dnia Kobiet. Ok. 100 osób maszeruje sprzed pomnika Piłsudskiego na Rynek Staromiejski. W imieniu KOD-u przemawiają Katarzyna Paprocka i Beata Korbak.
Relacja ->tutaj

Luty i marzec 2018

KOD Koszalin i KOD Kołobrzeg biorą udział w zbiórce darów dla uchodźczyń i ich dzieci z Ośrodka w Grupie koło Grudziądza. Głównym organizatorem jest stowarzyszenie Refugees Szczecin. Koszalinianie i kołobrzeżanie zbierają prawie 30 kartonów i paczek kosmetyków oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Luty 2018

Katarzyna Paprocka z KOD-u Koszalin uczestniczy w warszawskich szkoleniach dotyczących Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

16 lutego 2018

Prof. Jan Hartman wygłasza wykład Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie odbywa się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji, a bierze w nim udział ok. 80 koszalinian. Wykładowca gości w Koszalinie na zaproszenie KOD-u.
Relacja ->tutaj

9 stycznia 2018

Ponad 200 osób pojawia się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej na uroczystości podpisania Deklaracji Koszalińskiej. Sygnatariuszami są przedstawiciele KOD-u, .Nowoczesnej, PO, Unii Pracy, PSL , Kongresu Kobiet oraz kilku innych ugrupowań. Ojcem Porozumienia Koszalińskiego jest Maciej Mielczarek. W imieniu KOD-u podpisy składają Magdalena Filiks i Jarosław Marciniak z Zarządu Głównego oraz wiceprzewodnicząca regionu Katarzyna Paprocka.  Treść deklaracji i relacja -> tutaj.
Po uroczystości koszalinianie wysłuchują wykładu prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Spotkanie z byłym prezesem TK prowadzą Katarzyna Paprocka i Tomasz Rogowski.

Grudzień 2017

Koderzy wysyłają kartki z życzeniami do koszalińskich sędziów. Akcją koordynuje Beata Korbak.

Listopad i grudzień 2017

KOD Koszalin zbierał żywność i chemię gospodarczą dla ofiar letniej nawałnicy na Kaszubach. Ostatecznie przed świętami Bożego Narodzenia na Kaszuby pojechały trzy duże samochody wypełnione paczkami z darami świątecznymi. Niezależnie od tego wysłaliśmy kurierem paczki z zabawkami dla sześciorga kaszubskich dzieci. Krótka relacja ->tutaj.

13 grudnia 2017

Przed siedzibą PiS-u zebrało się ok. 200 koszalinian, którzy wspominali rocznicę stanu wojennego. Koordynator KOD-u Koszalin Tomasz Rogowski poprosił o minutę ciszy dla uczczenia ofiar junty generałów. Agnieszka Szantyr z Ery Kobiet porównywała dyktaturę komunistyczną i reżim pisowski. Błażej Papiernik z .Nowoczesnej zaśpiewał „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Relacja -> tutaj.

5-8 grudnia 2017

Odbyły się kolejne demonstracje przed Sądem Okręgowym – pod hasłem „Suweren mówi dość”. Codziennie manifestowało 100-200 osób. Przemawiali koderzy Katarzyna Paprocka, Beata Korbak, Marianna Urycka, Tomasz Rogowski i Maciej Mielczarek, ale także m.in. Agnieszka Szantyr z Ery Kobiet czy Błażej Papiernik z .Nowoczesnej. Relacja -> tutaj.

24 listopada 2017

Ponad 200 osób demonstrowało przed Sądem Okręgowym przeciwko zamachowi na niezawisłość sądów. Manifestacja odbyła się pod hasłem „Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska”. Demonstrację poprowadzili wiceprzewodnicząca KOD-u Zachodniopomorskie Katarzyna Paprocka i koordynator KOD-u Koszalin Tomasz Rogowski. Powiewały zarówno flagi KOD-u, jak i innych ugrupowań demokratycznych. Relacja -> tutaj.

16 listopada 2017

Grupa koderów z Koszalina bierze udział w spotkaniu z ks. Adamem Bonieckim w Kołobrzegu. Spotkanie zorganizował tamtejszy Klub Obywatelski. Relacja -> tutaj.

11 listopada 2017

Koderzy z naszego regionu, w tym z Koszalina, biorą udział w manifestacji Europejska Niepodległa na placu Zamkowym w Warszawie. Demonstrowało tam ok. 2 tys. osób. Relacja -> tutaj.

30 października 2017

Ok. 30 członków i sympatyków KOD-u spotyka się spontanicznie na Rynku Staromiejskim, by pożegnać zmarłego Piotra Szczęsnego. Zapłonęły znicze. Relacja -> tutaj.

8 października 2017

Przed Sądem Okręgowym Maciej Mielczarek z KOD-u Koszalin ponownie wzywa do utworzenia frontu demokratycznego, który mógłby w wyborach pokonać PiS. Dorota Chałat w imieniu .Nowoczesnej i ruchów kobiecych wyraża wolę przystąpienia do rozmów. Relacja -> tutaj.

3 października 2017

W rocznicę strajku kobiet ok. 300 osób przechodzi sprzed pomnika Piłsudskiego na Rynek Staromiejski. Marsz zorganizowały organizacje kobiece i KOD Koszalin. W imieniu KOD-u przemawiała Beata Korbak Relacja -> tutaj.

1 października 2017

Ok. 150-200 osób gromadzi się przed Sądem Okręgowym, by zaprotestować przeciwko atakowi na niezawisłość sądów. Przemawia m.in. koordynator Tomasz Rogowski, Maciej Mielczarek i wiceprzewodnicząca KOD-u Zachodniopomorskie Katarzyna Paprocka. Maciej Mielczarek wzywa do utworzenia frontu demokratycznego. Relacja -> tutaj. Tekst wystąpienia -> tutaj

9-10 września 2017

Koszalińskie koderki Beata Korbak, Katarzyna Paprocka, Elżbieta Skrzyniarz i Marianna Urycka biorą udział w Kongresie Kobiet w Poznaniu. Koszalinianki biorą też udział w inscenizacji historycznej – w strojach sufrażystek.

31 sierpnia 2017

Delegacja koszalińskich koderów wraz ze Stefanem Niesiołowskim jedzie do Gdańska na organizowane przez tamtejszy KOD obchody rocznicy Sierpnia’80. W wiecu na terenie Stoczni Gdańskiej bierze udział kilka tysięcy osób.

29 sierpnia 2017

Ponad stu koszalinian pojawia się na spotkaniu ze Stefanem Niesiołowskim, które KOD zorganizował w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji. Spotkanie prowadzą Katarzyna Paprocka i Tomasz Rogowski.Relacja -> tutaj.

Sierpień 2017

KOD Koszalin zbiera dary dla ofiar nawałnicy na Kaszubach.

15-25 lipca 2017

Protesty KOD-u przeciwko zamachowi na niezawisłość sądów. 15 lipca ok. 200 koszalinian zgromadziło się na Rynku Staromiejskim. 16 lipca ponad 100 osób zapaliło znicze przed Sądem Okręgowym. W kolejne dni przed sądem zbierało się coraz więcej ludzi. Manifestacje prowadzili Katarzyna Paprocka i Tomasz Rogowski. 20 lipca około tysiąca koszalinian przemaszerowało z Rynku Staromiejskiego przed gmach sądu. Po drodze przyklejono wydruk Konstytucji RP na drzwiach siedziby PiS-u. W kolejne dni przed sąd przychodziło po kilkaset osób. Manifestacje zakończyły się, kiedy Andrzej Duda zawetował dwa z trzech projektów ustaw. Relacje -> tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutajtutaj  oraz tutaj

22 czerwca 2017

Ponad 100 osób demonstruje przed biurem PiS-u w obronie Puszczy Białowieskiej. Protest zorganizowała Partia Razem wspólnie z KOD-em, Erą Kobiet i innymi ugrupowaniami. W imieniu KOD-u przemawia Beata Korbak. Relacja -> tutaj.

4 czerwca 2017

Ok. 200 koszalinian, trzymając w rękach białe róże, maszeruje sprzed pomnika Piłsudskiego na Rynek Staromiejski. W ten sposób uczciliśmy rocznicę wyborów z 1989 r. W imieniu KOD-u przemawiali koordynator Tomasz Rogowski i Maciej Mielczarek. Relacja -> tutaj.

29 maja 2017

Koszalińscy koderzy biorą udział w debacie „Dwukadencyjność – dobra czy zła zmiana?”, którą zorganizowała Dorota Chałat ze Szkoły Liderów. Relacja -> tutaj.

27 maja 2017

Koszalinianka Katarzyna Paprocka bierze udział jako delegatka w historycznym zjeździe KOD-u w Toruniu. Zjazd wybiera przewodniczącego Krzysztofa Łozińskiego i nowy Zarząd Główny.

20 maja 2017

KOD ma swoje stoisko na Festiwali Organizacji Pozarządowych. Relacja -> tutaj.

21 kwietnia 2017

Prof. Magdalena Środa zapełnia salę Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbywa się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji. Prowadzą je Katarzyna Paprocka i Beata Korbak. Relacja -> tutaj.

20 kwietnia 2017

Kilkunastu członków i sympatyków KOD-u oraz Partii Razem pikietuje gmach Sądu Okręgowego, by w ten sposób wesprzeć broniących swojej niezawisłości sędziów. Relacja -> tutaj

1 kwietnia 2017

Ok. 70 koszalinian słucha ks. Wojciecha Lemańskiego podczas spotkania, które odbywa się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji. Prowadzą je Katarzyna Paprocka i Tomasz Stępniak. Relacja  -> tutaj

Marzec 2017

Koszalińscy koderzy zbierają podpisy przeciwko deformie edukacji. W akcję zaangażowani są Halina Kołtan, Elżbieta Skrzyniarz, Eugeniusz Kołtan i Ryszard Jesionczak

31 marca 2017

Ponad sto osób pikietuje gmach Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. Pikieta stanowi uwieńczenie strajku szkolnego, a biorą w niej udział członkowie i sympatycy ZNP, KOD-u, Partii Razem, Kongresu Kobiet i innych organizacji. W imieniu KOD-u, ale także jako nauczyciel, przemawia Tomasz Stępniak.
Relacja -> tutaj

25 marca 2017

W 60. Rocznicę Traktatów Rzymskich członkowie i sympatycy KOD-u wspólnie odśpiewali „Odę do radości” na Rynku Staromiejskim. Pod flagami europejskimi i kodowymi zebrało się ponad pół setki osób. Wydarzenie zorganizował Tomasz Rogowski, przemówienie Donalda Tuska odczytała Katarzyna Paprocka.

22 marca 2017

Zarząd Regionu powołał Tomasza Rogowskiego na nowego koordynatora KOD-u Koszalin.

18 marca 2017

W ramach happeningu ,,Spławianie kaczek do morza” kilkunastu koderów z Koszalina i dwoje gości ze Szczecina spotkało się nad Dzierżęcinką w parku im. Książąt Pomorskich. Kaczki spławiliśmy przy dźwiękach „Kaczuszek”, pod hasłem „Wiosna bez kaczora”. Relacja –>tutaj

15 marca 2017

Koordynatorka Anna Pawliczek zrezygnowała ze swojej funkcji. Pełniącym obowiązki koordynatora do czasu najbliższego posiedzenia Zarządu Regionu został Tomasz Rogowski.

11 marca 2017

Grupa koderów po raz kolejny odwiedziła schronisko „Leśny Zakątek”. Przyniesiono karmę i poduchy dla zwierząt, wyprowadzono też psy na spacer. Koordynatorką akcji była Elżbieta Skrzyniarz. Relacja ->tutaj

10 marca 2017

Ok. 30 członków i sympatyków KOD-u z flagami europejskimi, polskimi i kodowymi zebrało się na Rynku Staromiejskim w Koszalinie, by spontanicznie wyrazić radość z wyboru Polaka Donalda Tuska na prezydenta Unii Europejskiej. W czasie happeningu odśpiewano „Odę do radości”. Krótkie przemówienie wygłosił Tomasz Rogowski. Relacja -> tutaj

8 marca 2017

KOD Koszalin wsparł marsz zorganizowany przez Kongres Kobiet. Zebrało się ponad tysiąc osób. Marsz poprowadziła Dorota Chałat. Przemawiały: nasza koordynatorka Anna Pawliczek oraz wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Katarzyna Paprocka. Halina Kołtan zbierała podpisy przeciwko deformie oświaty. Koderzy pełnili też funkcję strażników marszu. Relacja -> tutaj

2 marca 2017

Koszalińscy koderzy wzięli udział w zbiórce środków higieny dla uchodźczyń, zorganizowanej przez grupę Refugees Szczecin.

25 lutego 2017

KOD Koszalin, PO, .Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska protestowały przed Sądem Okręgowym w Koszalinie przeciwko ograniczaniu przez władze niezależności sądów. Zebrało się ok. 100 osób. Przemawiała nasza koordynatorka Anna Pawliczek, wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Katarzyna Paprocka, a ponadto Maciej Mielczarek i Tomasz Rogowski. W czasie pikiety odbywała się pantomima – aktor przebrany za misia i obwieszony logami PiS-u prowadził na smyczy aktora w todze sędziowskiej. Podobne protesty odbyły się w całej Polsce pod szyldem „Strajku Obywatelskiego”. Relacja z wydarzenia -> tutaj

15 lutego 2017

Koordynator Maciej Mielczarek zrezygnował ze swojej funkcji. Tym samym jedyną koordynatorką KOD-u Koszalin ponownie została Anna Pawliczek.

14 lutego 2017

Koszalińscy koderzy rozdawali w centrum miasta „Serca demokracji” – drewniane serduszka wraz z pięknie wykonanymi kartkami walentynkowymi, na których znalazła się informacja na temat wagi niezależnego sądownictwa i wolnych mediów. Akcję koordynowali Halina Kołtan i Tomasz Rogowski. Relacja ->tutaj

11 lutego 2017

Część koderów z Koszalina wzięła udział w akcji One Billion Rising, zorganizowanym przez Erę Kobiet tańcu przeciwko przemocy. Nasza koordynatorka Anna Pawliczek tańczyła w Mielnie. Inni koderzy pojechali do stolicy na marsz „Tu wolna jest Warszawa”.

27 stycznia 2017

Koderzy z Koszalina dostarczyli prezenty małym pacjentom ze Szpitala Wojewódzkiego. Koordynatorką akcji „Mikołaje” była Elżbieta Skrzyniarz, za Gwiazdora przebrał się Tomasz Rogowski. Relacja ->tutaj.

26 stycznia 2017

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z ojcem-założycielem KOD-u Krzysztofem Łozińskim. Gościa zaprosiła Katarzyna Paprocka. Spotkanie poprowadzili Beata Korbak oraz nasz koordynator Maciej Mielczarek. Przybyło prawie 100 koszalinian. Relacja ->tutaj

14 stycznia 2017

W Szczecinie odbył się zjazd regionalny KOD-u Zachodniopomorskie. Uczestniczyli w nim także członkowie Stowarzyszenia z Koszalina. Do Zarządu Regionalnego wybrano koszaliniankę Katarzynę Paprocką, która została też delegatką na zjazd krajowy. Do Regionalnej Komisji Rewizyjnej wybrano koszaliniankę Mariannę Urycką, a do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego koszalinian Elżbietę Gumińską-Wasiak i Krzysztofa Ulanowskiego. Katarzyna Paprocka została potem wiceprzewodniczącą Zarządu, a Krzysztof Ulanowski wiceprzewodniczącym Sądu.

17 grudnia 2016

Członkowie KOD-u Koszalin i partii demokratycznych wzięli udział w wiecu przed gmachem delegatury Urzędu Wojewódzkiego. Ok. 100 osób protestowało przeciwko aroganckiemu zachowaniu partii rządzącej w Sejmie (zakneblowaniu opozycji i przepychaniu ustaw w Sali Kolumnowej). Przemawiał nasz koordynator Maciej Mielczarek. Wcześniej, w nocy z 16 na 17 grudnia do spontanicznego protestu doszło przed siedzibą PiS-u, gdzie zebrało się ok. 30 protestujących. Relacja ->tutaj

14 grudnia 2016

W City Boksie odbyło się spotkanie z przewodniczącym Zarządu Głównego KOD-u Mateuszem Kijowskim, którego do Koszalina zaprosiła Katarzyna Paprocka. Przybyło kilkudziesięciu mieszkańców. Spotkanie poprowadzili nasi koordynatorzy Anna Pawliczek i Maciej Mielczarek. Wcześniej Mateusz Kijowski odwiedził siedzibę KOD-u Koszalin. Relacja ->tutaj.

13 grudnia 2016

Koszalin był jednym z 81 miast, w których doszło do protestów KOD-u i opozycji. Na koszalińskim Rynku Staromiejskim zebrało się ok. 500 osób. W imieniu KOD-u przemawiali nasi koordynatorzy Anna Pawliczek i Maciej Mielczarek, a ponadto Katarzyna Paprocka i Tomasz Rogowski. Głos zabrał też Jerzy Madej, solidarnościowy senator z 1989 r., który poinformował o swoim przystąpieniu do KOD-u. Relacja ->tutaj

26 listopada 2016

W Szczecinie odbył się zjazd programowy regionu KOD Zachodniopomorskie. Pojawili się na nim także koszalinianie. Głos zabrał nasz koordynator Maciej Mielczarek, a także Katarzyna Paprocka i Tomasz Rogowski. Relacja -> tutaj

21 listopada 2016

W auli Politechniki Koszalińskiej odbyło się spotkanie z red. Adamem Michnikiem, którego do Koszalina zaprosiła Katarzyna Paprocka. Spotkanie poprowadziły nasza koordynatorka regionalna Magdalena Filiks, Katarzyna Paprocka oraz Jarosław Marciniak z Zarządu Głównego. Przybyło ponad 400 koszalinian. Fotorelacja ->tutaj, wywiad z Adamem Michnikiem ->tutaj

15 listopada 2016

W Centrum Kultury 105 odbyło się spotkanie z byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego Jerzym Stępniem, którego do Koszalina zaprosiła Katarzyna Paprocka. Spotkanie poprowadzili mec. Aleksander Bolko oraz Robert Kaczmarek. Przyszło ok. 200 koszalinian. Przy okazji wizyty wydaliśmy jednorazową gazetkę o działalności koszalińskiego KOD-u. Relacja ->tutaj

11 listopada 2016

Koszalińscy koderzy, w tym nasza koordynatorka Anna Pawliczek, wzięli udział w Marszu KOD Niepodległości w Warszawie. Autokar zorganizował Stanisław Rok. Relacja ->tutaj

23 października 2016

Ok. 300 osób wzięło udział w wiecu przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, zorganizowanym przez środowiska kobiece i opozycyjne. Manifestacja odbyła się na placu Zwycięstwa. W imieniu KOD-u Koszalin przemawiała Beata Korbak. Koderzy pełnili też funkcję strażników zgromadzenia. Relacja ->tutaj

10 października 2016

Liczna grupa KOD wsparła  Ogólnopolski Protest Nauczycieli, który w Koszalinie, mimo paskudnej pogody, zgromadził pod dawnym Urzędem Wojewódzkim blisko pół tysiąca pedagogów nie tylko z Koszalina, ale z całego dawnego województwa.

08 października 2016

Kolejny już raz koderzy z Koszalina zajęli się zwierzakami ze schroniska Leśny zakątek. Nie ograniczyło się to bynajmniej do materialnego wsparcia. Wyprowadzenie na spacer psów, które większość czasu spędzają w zamknięciu było chyba równie cenne. Tak w każdym razie ocenili to internauci liczbą lajków na fb. Więcej -> tutaj.

03 października 2016

W dniu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Koszalinie odbyło się zgromadzenie w City Boxie. Ekipa koszalińskiego KOD widoczna była też na manifestacji w Kołobrzegu.

01 października 2016

Reprezentacja KOD zwyciężyła w charytatywnym halowym „Apolitycznym turnieju piłki nożnej”. Przez pewien czas rysowała się szansa, że chłopaki w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacją koszalińskiego PiS, ale tamci wcześniej „wymiękli”. Czyżby celowo, ze strachu przed KOD 😉 ?

29 września 2016

Liczna grupa koszalińskich koderek i koderów wzięła udział w Czarnym Proteście. Pikieta przed biurem poselskim Jarosława Kaczyńskiego w Koszalinie zgromadziła w sumie ok. 400 osób.

24 września 2016

W rocznicę zawiązania się Komitetu Obrony Robotników kilkuosobowa koszalińska ekipa wzięła udział w warszawskim marszu KOD „Jedna Polska – dość podziałów”. Relacja z wydarzenia -> tutaj.

20 września 2016

Druga już, zorganizowana przez koszaliński KOD, Wielka Debata z cyklu „Jak Polak z Polakiem” poświęcona była wizji Polski proponowanej przez główne siły polityczne kraju. W sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej o tym „Jakiej chcemy Polski” dyskutowali przedstawiciele: PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz partii Razem i KORWIN. Relacja -> tutaj

17 września 2016

Pięcioosobowa reprezentacja KOD Koszalin wzięła udział w II Charytatywnym Biegu PKO BP. Każde okrążenie stadionu, to była kolejna pula pieniędzy na dożywianie dzieci z ubogich rodzin. W dwunastu tysiącach okrążeń, jakie „wybiegano” w dwunastu miejscach w całym kraju znalazło się też trzydzieści dziewięć naszych. Krótka relacja  -> tutaj.

16 września 2016

W przeddzień 77 rocznicy agresji ZSRR na Polskę delegacja koszalińskiego KOD złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Bolszewizmu.

10 września 2016

Jesteśmy także na spotkaniu z Adamem Michnikiem z Szczecinie. Relacja ->tutaj,  jeszcze -> fotorelacja.

4 września 2016

Silna koszalińska ekipa uczestniczyła w gdańskiej demonstracji „Dość dyktatury

Relacja z wydarzenia -> tutaj

2 września 2016

Pikieta „Stop brunatnej sile”, zorganizowana w ekspresowym tempie w odpowiedzi na atak neofaszystów na KOD w Gdańsku, zgromadziła na koszalińskim Placu Staromiejskim kilkadziesiąt osób. Prócz KOD wzięły w niej udział reprezentacje partii Razem i Inicjatywy Polskiej.

Wszyscy spontanicznie uformowali krąg wytyczony długą biało-czerwoną flagą.

Na tym tle żałośnie wyglądała grupka kilku wyrostków zielonymi opaskami z falangą i flagą partii KORWIN.

Relacja z wydarzenia -> tutaj

21 sierpnia 2016

Kolejny już rajd rowerowy wokół Koszalina. Tym razem padający od rana deszcz nieco przerzedził szeregi kodowskich cyklistów, którzy byli jednak byli lepiej oznakowani i oflagowani niż poprzednio.

15 sierpnia 2016

KOD powoli staje się „normalną organizacją” zapraszaną na obchody świąt państwowych. W święto Wojska Polskiego nasza delegacja złożyła więc kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego w Koszalinie.

23 lipca 2016

Troje koderów z Koszalina pojechało do Świnoujścia, by wziąć udział w wydarzeniu pod hasłem „Konstytucja na wakacjach”, które lokalny KOD zorganizował na tamtejszym placu Wolności. Dwoje koszalinian czytało nawet na głos fragmenty ustawy zasadniczej.

17 lipca 2016

Nasza ekipa zorganizowała kolejny rajd rowerowy. Wyruszyliśmy z Rynku Staromiejskiego, na który powróciliśmy po zrobieniu pętli o długości ponad 12 km.
Rajd prowadziła Halina Kołtan. Mieliśmy ze sobą naklejki, znaczki, koszulki i flagi KOD-u oraz dyskretną opiekę policji.
W dużej części jechaliśmy drogami rowerowymi.
Po drodze zdarzało się, że koszalinianie pozdrawiali nas klaksonami lub uniesieniem ręki.

15 lipca 2016

Ekipa z KOD-u Koszalin rozpoczęła cykl piątkowych spotkań przy kodowym stoliczku na Rynku Staromiejskim.
Chętnym mieszkańcom rozdawaliśmy ulotki, gazetki i zbieraliśmy pieniądze na naszą działalność. Na zainteresowanych czekały też deklaracje członka lub sympatyka.

7 lipca 2016

Adam Ostaszewski i Tomasz Rogowski z KOD-u Koszalin wzięli udział w dyskusji w TV Max z Stanisławem Trzuskowskim, przewodniczącym Komitetu Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy.
https://www.youtube.com/watch?v=bCfQhGqVDIw

5 lipca 2016

KOD Koszalin zorganizował Czarny Protest na Rynku Staromiejskim – happening przeciwko zakneblowaniu Trybunału Konstytucyjnego.
Ok 20 osób pod okiem kamer protestowało na Rynku Staromiejskim. Manifestację poprowadził Tomasz Rogowski.
https://www.youtube.com/watch?v=GIMatyiv2-A&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=GIMatyiv2-A
Tego samego dnia koszalińscy koderzy wzięli też udział w spotkaniu z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Organizatorem spotkania był oczywiście KOD Kołobrzeg. Prezydent wygłosił wykład na temat demokracji i Konstytucji. Na pytanie Anny Pawliczek oświadczył, że chętnie odwiedzi Koszalin.

22 czerwca 2016

Koszalińscy koderzy wzięli udział w spotkaniu KOD-u Zachodniopomorskie w Szczecinie, podczas którego zbierano deklaracje członkowskie.
Wyjazd zorganizował Maciej Mielczarek.
W czasie spotkania koszalinianka Katarzyna Paprocka została zaproszona do ogólnopolskiego zespołu, który zajmuje się projektem „Przestrzeń wolności”.

8 czerwca 2016

Po raz kolejny wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym, który tym razem rozpoczął się na Rynku Staromiejskim, a zakończył w Lubiatowie, gdzie koderzy spędzili czas przy ognisku.
Rajd poprowadził Robert Kaczmarek. O część „kulinarną” zadbały Jolanta Bartnik i Dagmara Wielicka.

4 czerwca 2016

Drużyna KOD-u Koszalin wzięła udział w II Charytatywnym Turnieju Siatkówki, który odbył się w gmachu II LO im. Wł. Broniewskiego.
Turniej, w którym brały udział drużyny wystawione przez partie, stowarzyszenia i placówki oświatowe, zorganizował Robert Kaczmarek. Nasi siatkarze wystąpili w koszulkach KOD-u.
W tym samym dniu KOD Koszalin zaprosił mieszkańców na marsz spod pomnika J. Piłsudskiego na Rynek Staromiejski.
Marsz, który odbył się z okazji 27. rocznicy wyborów parlamentarnych z 1989 r., poprowadziła Anna Pawliczek. Wzięło w nim udział 700 – 1000 osób.
W czasie turnieju i demonstracji zbierano pieniądze na leczenie chorej dziewczynki.
Po marszu odbył się piknik na Rynku Staromiejskim, w ramach którego posłuchaliśmy recitalu wrocławskiej satyryczki Klaudii Jachiry.
Tego samego dnia wieczorem artystka wystąpiła także w klubie „Kawałek Podłogi”.
https://www.youtube.com/watch?v=ml9w_b6Vh5Q
https://www.youtube.com/watch?v=3OavC13xMZM
https://www.youtube.com/watch?v=CtuQr6I1H-s

21 maja 2016

Swoje stoisko mieliśmy też na Festiwalu Organizacji Pozarządowych na Rynku Staromiejskim. Rozdawano Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, która cieszyła się olbrzymim powodzeniem oraz ulotki i baloniki z nadrukiem „KOD”.
Sporo osób pytało o działania KOD-u i z dumą przypinała znaczki. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych, dla których były gry i konkursy z nagrodami.

19 maja 2016

KOD Koszalin zorganizował w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej debatę z przedstawicielami partii politycznych pod hasłem „Czy jeszcze potrafimy ze sobą rozmawiać?”.
Debatę prowadzili Maciej Mielczarek, Robert Kaczmarek i Tomasz Stępniak.
Na debatę nie dotarli politycy PiS-u, choć byli zaproszeni.
Dopisała za to publiczność, nie zabrakło też ludzi młodych.
Publiczność zadawała pytania, dostało się m.in. jednemu z prawicowych polityków za nazwanie uchodźców „smagłolicymi książętami Orientu”.

7 maja 2016

Koszalinianie już po raz drugi pojechali do Warszawy, by wziąć udział w marszu „Byliśmy i jesteśmy w Europie”.
Wyjazd przygotowała Jolanta Bartnik, grupą w autobusie opiekowała się Dagmara Wielicka.
Koszalińscy koderzy mieli swoich przedstawicieli w straży marszu.
Nasi strażnicy pilnowali porządku na rondzie Charlesa de Gaulle’a, przez który gęsty, szeroko rozlany tłum manifestantów przechodził przez godzinę i 10 minut.
Według różnych szacunków w demonstracji wzięło udział od 50 do 240 tys. osób.
Po marszu grupa z Koszalina złożyła wieniec na grobie prof. Władysława Bartoszewskiego na Powązkach.

3 maja 2016

Reprezentacja KOD-u Koszalin pojechała do Gdańska, by wziąć udział w „Marszu Wkurzonych”.
Koszalinianie uczestniczyli też aktywnie w happeningu pod Krzyżami – tuż przed marszem.
Wyjazd z Koszalina zorganizowała Dorota Chałat.
W marszu uczestniczyły dziesiątki tysięcy ludzi, w tym m.in. lider KOD-u Mateusz Kijowski.

2 maja 2016

Koszalińscy koderzy wzięli gościnnie udział w demonstracji KOD-u w Kołobrzegu.
Poza koszalinianami w manifestacji wzięła też udział reprezentacja KOD-u Wielkopolskie.
Jedna osoba próbowała zakłócić przebieg demonstracji.

28 kwietnia 2016

Koszalinianie zbierali podpisy pod projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym u zbiegu ulic Zwycięstwa i Traugutta.
I tym razem zbiórkę zorganizowała Anna Pawliczek. W czasie zbiórki doszło do krótkiej dyskusji ze starszą panią, która chwaliła PiS za program 500+.
Swoje podpisy złożyli za to dwaj młodzi mężczyźni, których na pierwszy rzut oka można było wziąć za bojówkarzy ONR-u.

27 kwietnia 2016

Koszalińscy koderzy zbierali podpisy pod projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym u zbiegu ulic Władysława IV i Jana Pawła II.
Zbiórkę zorganizowała Anna Pawliczek. Podpisywała mniej więcej co druga z poproszonych o to osób. Czasami tworzyły się nawet kolejki.

24 kwietnia 2016

Sympatycy koszalińskiego KOD-u zbierali na giełdzie podpisy pod projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
Stoisko zorganizował Ryszard Kamiński. Zebrano ok. 200 popisów, ale nie obyło się bez kilku krótkich, ale gorących dyskusji z przeciwnikami KOD-u.

17 kwietnia 2016

Tym razem koszalinianie udali się spacer nie kołobrzeską, lecz mieleńską plażą.
Spacer, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób, poprowadziła Anna Pawliczek.
Nie obyło się bez interesujących rozmów z turystami i mieszkańcami.

16 kwietnia 2016

Koszalińscy koderzy wzięli udział w spotkaniu z Mateuszem Kijowskim w Szczecinie.
W imieniu koszalinian głos zabrał Maciej Mielczarek.

Kwiecień 2016

Koordynatorka KOD-u Zachodniopomorskie powołała Macieja Mielczarka na drugiego, obok Anny Pawliczek koordynatora KOD-u Koszalin.

20 marca 2016

KOD Koszalin zorganizował rajd rowerowy sprzed gmachu NOT-u przez okolice Wodnej Doliny i kładkę nad ulicą Gdańską aż do Sportowej Doliny.
Rajd poprowadziła Halina Kołtan. Powiewały flagi KOD-u, a ,,koderów” eskortowała policja.

19 marca 2016

Tym razem koszalinianie pojechali do Szczecina, gdzie wzięli udział w demonstracji KOD-u na Jasnych Błoniach.
Goście z Koszalina zostali bardzo życzliwie powitani przez szczecinian.
W imieniu naszego miasta przemawiała Anna Pawliczek.
Padły mocne słowa o pośle Jarosławie Kaczyńskim jako ukrytej opcji rosyjskiej.

27 lutego 2016

Reprezentacja KOD Koszalin pojechała do Warszawy, by wziąć tam udział w marszu „My Naród”.
Demonstracja, w której uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyła się m.in. w obronie dobrego imienia Lecha Wałęsy. Koszalinianie nieśli na piersiach tabliczki z ironicznym hasłem „Jestem TW Bolek”. Wyjazd przygotowała Jolanta Bartnik, grupą w busie opiekowała się Anna Pawliczek.

21 lutego 2016

Koszalińscy koderzy uczestniczyli gościnnie w spacerze po kołobrzeskiej plaży.
Wydarzenie zorganizowali oczywiście nasi sąsiedzi z KOD-u Kołobrzeg.

23 stycznia 2016

Na Rynku Staromiejskim odbyła się druga demonstracja KOD-u Koszalin – w obronie wolności prasy. I tym razem manifestację poprowadziła Anna Pawliczek.
Przybyło 400 – 500 osób. Wśród haseł na transparentach znalazły się m.in. „Wasze media to komedia” i „PiS ACTA bis”.
Tym razem polityków nie było widać. Przemawiali zwykli uczestnicy manifestacji.
https://www.youtube.com/watch?v=7BI4nx6gnoQ
https://www.youtube.com/watch?v=hZ985JANfng

19 grudnia 2015

Pierwsza demonstracja KOD-u w Koszalinie – w obronie Trybunału Konstytucyjnego – odbyła się na Rynku Staromiejskim.
Wzięło w niej udział 1000 – 1200 osób. Demonstrację poprowadziła Anna Pawliczek.
Przemawiali nie tylko działacze koszalińskiego KOD-u, ale także politycy, w tym m.in. ci związani z PO, co potem skrytykowała część uczestników manifestacji.
Ponieważ w czasie manifestacji na rynku trwał też Jarmark Bożonarodzeniowy, demonstranci wspólnie zaśpiewali kolędę.
https://www.youtube.com/watch?v=FseBlpZTX0A

11 grudnia 2015

Koordynatorka KOD Zachodniopomorskie Magdalena Filiks powołała Annę Pawliczek na koordynatorkę KOD-u Koszalin.

24 listopada 2015

Na Facebooku powstała grupa KOD Koszalin. Dziś, po ośmiu miesiącach należy do niej ponad 350 osób.


Kalendarium tworzą: Krzysztof Ulanowski i Tomasz Rogowski