Wolność należy się wszystkim, zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Dzięki koderom z Koszalina, schroniskowe psy mogły zaznać odrobiny swobody podczas długiego spaceru.
 
Koszalińscy koderzy mieli pracowity tydzień. W środę manifestowali razem z Kongresem Kobiet, w piątek na Rynku Staromiejskim spontanicznie wyrazili swoją radość z wyboru Polaka na prezydenta Europy, a w sobotę po raz kolejny wzięli udział w akcji ,,Jak pies z KOD-em”.
 
Walka o prawa człowieka jest bowiem bardzo ważna, ale czynić dobro można także pomagając czworonogom. Zawieźliśmy więc zwierzętom z koszalińskiego schroniska „Leśny Zakątek” dary: karmę oraz poduchy. A potem wyprowadziliśmy na długi spacer schroniskowe psy. Radość zwierzaków była dla nas najpiękniejszą nagrodą. Z przyjemnością też patrzyliśmy, jak chętnie czworonogi wracają do schroniska. Bo to najlepszy dowód na to, że nie jest im tam źle. Choć znacznie lepiej byłoby im oczywiście w normalnych domach, dlatego też apelujemy do wszystkich, którzy mają na to warunki, by zdecydowali się na adopcję schroniskowych zwierząt.
 
Akcję koordynowała Elżbieta Skrzyniarz, o poduchy zadbała Marzena Barczewska, na karmę złożyła się część członków KOD-u Koszalin.

 

Fot. od góry: Halina Kołtan, Ryszard Jesionczak

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT