Koszalin: drugie malowanie koszulek – 9 września 2018 r.

Malowanie konstytucyjnych koszulek okazało się sporym sukcesem

Stąd decyzja o kontynuacji akcji.
Dlaczego w tę niedzielę powtarzamy akcję malowania konstytucyjnych koszulek? Ponieważ zainteresowanie koszalinian przerosło nasze oczekiwania.

Owszem, wiedzieliśmy, że w Warszawie czy Szczecinie do stoiska KOD-u ustawiają się długie kolejki mieszkańców z niezadrukowanymi koszulkami w rękach. Jednak Koszalin nie należy przecież do miast bardzo dużych.

Tymczasem kiedy w niedzielę 2 września rozstawiliśmy na Rynku Staromiejskim namiot – niemal natychmiast ustawili się przed nim ludzie. Nasze artystki Weronika Pingwińska i Małgorzata Maria Szmat malowały kolejne koszulki przez trzy godziny, a dopiero pod koniec ich szychty kolejka zaczęła powoli maleć. Odchodzący ludzie nieśli przed sobą rozłożone koszulki, by dobrze przeschły. Reklamując w ten sposób akcję.

Przez te trzy godziny odbyliśmy wiele sympatycznych rozmów, przyjmowaliśmy też artykuły szkolne dla małych uchodźców spod Grudziądza.
Nieprzyjemny incydent zdarzył się tylko jeden, kiedy podszedł do nas nietrzeźwy młodzieniec, który w niewybrednych słowach (nie była to łacina klasyczna) kazał nam się z tą Konstytucją „oddalić”. Życzyliśmy mu przyjemnego kaca, zresztą już po chwili niczym spod ziemi wyrośli policjanci.

Ponieważ nie wszyscy zdążyli swoje koszulki pomalować, akcję powtarzamy w najbliższą niedzielę, 9 września.
Czekamy na Was na Rynku Staromiejskim w samo południe, a koszulki będziemy malować aż do godz. 15.00. Do tego czasu możecie też przynosić dary dla uchodźców.

Wydarzenie na Facebooku: -> https://www.facebook.com/events/1916607941727635/

Fot. KOD Koszalin

 

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT