Wstańcie ludzie, wstańcie wszędzie

Członkowie i sympatycy KOD-u Koszalin skrzyknęli się w ciągu kilku godzin. Chcieliśmy spontanicznie wyrazić swoją radość z ponownego wyboru Polaka i Pomorzanina na prezydenta Europy.

Najpierw na środku Rynku Staromiejskiego stanął Tomasz Rogowski, przyodziany w T-shirt z nadrukiem „I love KOD”. Tomasz uruchomił sprzęt grający i w powietrze popłynęły poruszające dźwięki „Ody do radości”, hymnu Unii Europejskiej. Wtedy ze wszystkich stron centralnego placu Koszalina zaczęli się schodzić ludzie z flagami europejskimi, polskimi i kodowymi. Zebrało się nas ok. 30 osób. Krótkie przemówienia wygłosili Tomasz Rogowski oraz – w imieniu Platformy Obywatelskiej – Jan Kuriata. Przedstawiciela PO zabraknąć nie mogło, bo w końcu prezydent Donald Tusk wywodzi się z tej właśnie partii.
Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy hymn europejski:”Wstańcie, ludzie, wstańcie wszędzie, ja nowinę niosę wam: na gwiaździstym firmamencie miłość, miłość mieszka tam”.

Przypomnijmy w tym miejscu, że przynależność Polski do Unii Europejskiej popiera większość Polaków. Ba, większość Polaków uważa, że Polska powinna znaleźć się w grupie państw ściśle integrujących się w ramach UE. Większość też popierała kandydaturę Donalda Tuska na prezydenta Europy. Rządzący chwilowo PiS robi natomiast wszystko, żeby z Unii nas wyprowadzić, co oznaczać musi ponowne wprowadzenie naszego kraju na orbitę wpływów moskiewskich. Na to nie może być zgody.

fot. od góry, kolejno: Małgorzata Maria Szmat,  Elżbieta Skrzyniarz, Małgorzata Maria Szmat,  Elżbieta Skrzyniarz

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT