Zakodowani Mikołaje z wizytą w szpitalu

Mikolaje KoszalinObrona demokracji to główny cel naszego stowarzyszenia, jednak warta naszego zaangażowania jest też pomoc potrzebującym. Zwłaszcza wtedy, kiedy nagrodą za to zaangażowanie jest uśmiech dziecka.

 

KOD Koszalin dokarmiał już i wyprowadzał na spacer psy ze schroniska Leśny Zakątek, a teraz sprawił trochę radości dzieciom ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Na pomysł akcji „Mikołaje” wpadła Elżbieta Skrzyniarz, która skontaktowała się z pielęgniarką Anną Iwanisik z Oddziału Dziecięcego.
Pani Anna bardzo się ucieszyła z inicjatywy, kupiliśmy więc pluszaki, gry, książeczki, układanki, samochodziki i inne zabawki, a następnie spotkaliśmy się w naszej siedzibie, żeby wszystko to pięknie zapakować.

Mikolaje KoszalinA potem,  w piątek 27.01.2017, już mniejszą grupą, spotkaliśmy się w szpitalu. Bez znaczków KOD-u, jako że zdecydowaliśmy się na akcję no logo.

Na miejscu powitała nas uśmiechnięta Anna Iwanisik. Rolę św. Mikołaja czy też Gwiazdora wziął na siebie Tomasz Rogowski, jako że białą brodę już ma. Wystarczyło więc założyć czerwoną czapkę i kurtkę, a na plecy zarzucić wór z prezentami. W Śnieżynki wcieliły się Elżbieta Skrzyniarz oraz Beata Korbak. Reniferem Rudolfem został niżej podpisany, zaś o rogi dla mnie zadbała nasza koordynatorka Ania Pawliczek.

Prezenty wręczaliśmy dzieciom w wieku od lat dwóch do szesnastu. Dwulatek chwilę zastanawiał się nad modelem samolotu, by w końcu zdecydowanym ruchem wziąć do ręki samochodzik.
Nastoletnie pacjentki krygowały się trochę dłużej, ale w końcu i one wybrały coś dla siebie. Sporo rzeczy trafiło też do szpitalnej świetlicy.
W nagrodę otrzymaliśmy piękny dyplom od dyrektora placówki Andrzeja Kondaszewskiego.
Przede wszystkim jednak bardzo miło nam było, że choć trochę urozmaiciliśmy małoletnim pacjentom monotonię szpitalnego życia. Akcję z pewnością powtórzymy!


Zdjęcia: fot. Ryszard Jesionczak.
Prezenty pakują nasza koordynatorka Ania Pawliczek oraz Halina Kołtan.
Przed szpitalem stoją Gwiazdor Tomasz Rogowski oraz Śnieżynki Beata Korbak i Elżbieta Skrzyniarz.

U góry – do ekipy dołączył renifer Rudolf, czyli autor niniejszego tekstu.

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT