Znamy kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Koszalina

KOD był inicjatorem Deklaracji Koszalińskiej. Przedstawicieli KOD-u Koszalin nie mogło więc zabraknąć podczas prezentacji kandydata koalicji partii i organizacji demokratycznych.

Ogłoszenie przez Koalicję Obywatelską kandydata na prezydenta Koszalina

Na uroczystości ogłoszenia przez Koalicję Obywatelską kandydata na prezydenta Koszalina pojawili się nie tylko przedstawiciele wchodzących w skład koalicji partii i stowarzyszeń, samorządu wojewódzkiego oraz miejskiego, ale także silna reprezentacja lokalnego KOD-u, w tym wszyscy kolejni koszalińscy koordynatorzy: Anna Pawliczek, Maciej Mielczarek, Tomasz Rogowski i Beata Korbak-Zawadzka.

Skąd nasza obecność? Ponieważ jeden z wymienionych wyżej koordynatorów, Maciej Mielczarek, był inicjatorem podpisania Deklaracji Koszalińskiej, pod którą swoje autografy złożyli przedstawiciele dużej części demokratycznych partii i stowarzyszeń działających w naszym mieście. Przypomnijmy, że uroczystość podpisania deklaracji uświetnił wykład prof. Andrzeja Rzeplińskiego – ostatniego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Ogólnopolska Koalicja Obywatelska powstała niedługo potem. W Koszalinie skupia ona PO, .Nowoczesną, PSL oraz stowarzyszenie Era Kobiet. Ostatni z wymienionych podmiotów reprezentowała zresztą ta sama osoba, co i koszalińską .Nowoczesną, czyli radna Dorota Róża Chałat.

Na uroczystości pojawili się także ogólnopolscy liderzy partyjni: Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna. Nie mogło też zabraknąć głównego bohatera, czyli – tu nie było niespodzianki – urzędującego prezydenta Piotra Jedlińskiego, który został przez koalicję namaszczony jako wspólny kandydat na kolejną kadencję.

Kandydat i wspierający go mówcy podkreślali to, co się dotychczas w Koszalinie udało osiągnąć. Była m.in. mowa o medalach (obecnej na spotkaniu) sprinterki Małgorzaty Hołub, 70 km dróg rowerowych czy chociażby promocji zdrowego odżywiania wśród młodzieży szkolnej. Pojawiła się również zapowiedź rewitalizacji śródmieścia.

Z kolei Grzegorz Schetyna komplementował obecnego prezydenta Piotra Jedlińskiego, ale wspomniał też ciepło jego poprzednika Mirosława Mikietyńskiego.

Fot. Era Kobiet

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT