Demonstracja pod Sądem Okręgowym w Koszalinie 26.07.2018. Relacja

W czwartkowy wieczór przed koszalińskim Sądem Okręgowym zebrało się około 350 osób dotkniętych do żywego ostatecznym sfinalizowaniem przez kaczystowski reżim likwidacji niezawisłego od władzy sądownictwa w Polsce.

– Podpis marionetkowego prezydenta Dudy jest ostatecznym potwierdzeniem smutnego faktu, iż polska demokracja jest całkowicie fasadowa. W parlamencie trwa bowiem jedynie chocholi taniec mający przysłonić fakt, że wszystkie istotne dla państwa decyzje podejmuje jednoosobowo satrapa z Żoliborza.
Dlatego oskarżam Jarosława Kaczyńskiego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która przemocą obaliła ustrój Rzeczypospolitej Polskiej, a jego popleczników o współudział w celu osiągnięcia osobistych korzyści – padło ze schodów pod sądem.

Następnie demonstranci przeszli chodnikami przed odległe o kilometr biuro poselskie Jarosława Kaczyńskiego, będące zarazem siedzibą koszalińskiego PiS.
Na jego ścianie zawisł transparent „wyPiSdalać !”.  Jego przytwierdzeniu towarzyszyły słowa, że „aby życzenie to stało się faktem, to każdy, komu drogie są: demokracja, praworządność, prawa człowieka i swobody obywatelskie powinien zrobić wszystko, by jak najwięcej Polaków poszło do wyborów i swymi głosami odesłało PiS w niebyt. By jak najwięcej wyborców zagłosowało na którekolwiek z prodemokratycznych ugrupowań”

– Udział w demonstracjach czy pisanie i lajkowanie na Facebooku do tego nie wystarczy. Musimy znaleźć w sobie odwagę, by przekonywać do tego swoich: przyjaciół, znajomych,krewnych czy współpracowników. A tę odwagę możemy znaleźć w chwilach takich, jak te, gdy widzimy jak wielu z nas myśli i czuje podobnie – zakończył mówca zanim, tradycyjnie już w Koszalinie, zabrzmiały „Mury”.

Pod sądem zbierano też podpisy po listem do Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Podpisało się ok. dwustu osób, a nie wszyscy zdążyli…

Demonstracja pod Sądem Okręgowym w Koszalinie

Autor zdjęć: Zdzisław Pacholski.

 Demonstracja pod Sądem Okręgowym Koszalinie o przywrócenie demokracji, praworządności, praw człowieka i wolności obywatelskich.

Sprzed gmachu Sądu Rejonowego demonstranci przenieśli się pod siedzibę PiS na Plac (nomen omen) Wolności w Koszalinie.

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT