Kaszubi otrzymali dary na święta


Przed świętami Bożego Narodzenia członkowie i sympatycy KOD-u Koszalin, przy współpracy z koderami ze Szczecina, członkiniami Kongresu Kobiet ze Sławna oraz wolontariuszami z Trójmiasta zebrali dary dla mieszkańców Kaszub
.

Przypomnijmy, że latem tego roku przez Kaszuby i Bory Tucholskie przeszła nawałnica, która położyła pokotem całe hektary lasów i zniszczyła wiele domów. Pomoc rządową najlepiej określić jako symboliczną. Samorządowcy zaoferowali nieporównywalnie więcej, jednak skala zniszczeń była tak duża, że nawet to wsparcie okazało się niewystarczające.
W związku z powyższym w zbiórki darów i odbudowę domów zaangażowało się także wielu zwykłych mieszkańców Pomorza.

W Koszalinie koderzy przyszykowali paczki świąteczne. Akcję w tym mieście koordynowała wiceprzewodnicząca KOD-u Zachodniopomorskie Katarzyna Paprocka.
Zbieraliśmy głównie żywność i chemię gospodarczą. Przed świętami na Kaszuby pojechały trzy samochody. Dziesięć rodzin otrzymało duże paczki z żywnością, chemią i dodatkowo ubraniami. Ponadto do sześciorga dzieci trafiło sześć paczek z zabawkami.

Samochody ze Szczecina pojechały na Kaszuby już wcześniej i było ich więcej. Zawiozły przede wszystkim materiały budowlane, choć nie tylko.

Akcja będzie kontynuowana również w przyszłym roku.

 

Zdjęcie u góry: jeden ze zniszczonych domów. fot.  Katarzyna Paprocka

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT