Koalicja demokratyczna jest niezbędna

Czas przejść od słów do czynów i wspólnie przeciwstawić się dyktaturze.

W czasie demonstracji przed Sądem Okręgowym 1 października br. były koordynator KOD-u Koszalin Maciej Mielczarek wezwał działaczy partii i innych organizacji demokratycznych do utworzenia wspólnego frontu, dzięki któremu możliwe będzie pokonanie PiS-u, na początek w nadchodzących wyborach samorządowych. Zaprosił lokalnych polityków, by za tydzień pojawili się przed sądem ponownie i przedstawili swoją opinię w tej sprawie.
W minioną niedzielę przed sądem zebrała się grupa sympatyków KOD-u.
Protesty są potrzebne, ale nie wystarczą, żeby obronić demokrację. W tym celu trzeba odebrać władzę PiS-owi – tłumaczył Maciej Mielczarek. – Dlatego zaapelowałem do wszystkich środowisk demokratycznych w Koszalinie, by stworzyły wspólny front i razem przystąpiły najpierw do wyborów samorządowych, a potem parlamentarnych. To o tyle ważne, że ze strony obecnych władz można oczekiwać manipulacji wyborczych, a nawet zakwestionowania niekorzystnych dla nich wyników wyborów.
Polityków w czasie spotkania przed sądem reprezentowała Dorota Chałat, przewodnicząca koła .Nowoczesnej w Koszalinie, będąca przy tym także reprezentantką stowarzyszeń Kongres Kobiet i Era Kobiet.
Już od dwóch lat, od kiedy w Polsce zaczęło dziać się źle, jestem przekonana, że powinniśmy stworzyć demokratyczny front – powiedziała Dorota Chałat. – Widzimy przecież, jak obecne rządy demolują Polskę. Jako przedstawicielka zarówno .Nowoczesnej, jak i ruchów kobiecych uważam, że powinniśmy usiąść i zacząć rozmawiać, by wypracować minimum programowe.
Wcześniej do przedstawiciela KOD-u skierowali swoje oświadczenia koszalińscy liderzy IP i PO, czyli Adam Ostaszewski i Tomasz Sobieraj. Obaj wyrazili gotowość do rozmów, choć z pewnymi zastrzeżeniami.
Teraz pozostaje słowa zamienić w czyny.

 


Zdjęcie u góry: Spotkanie otwiera koordynator Tomasz Rogowski. Fot. Małgorzata Maria Szmat

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT