KOD Zachodniopomorskie na Pikniku Pod Platanami

Co roku, późną wiosną, organizowany jest w Szczecinie Wielki Piknik Pasji czyli Szczecińskie Spotkania Organizacji Samorządowych „Pod Platanami”. Więc w niedzielę 27 maja 2018 postawiliśmy już po raz trzeci swoje KODowe stoisko w przepięknej platanowej alei na Jasnych Błoniach w Szczecinie.
Znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie ponad setki organizacji pozarządowych wszelkiej maści i autoramentu.
Impreza ta cieszy się dużą popularnością wśród szczecinian oraz, jak dotąd, wielką łaskawością pogody.

Uczestnictwo w takim wydarzeniu wymaga od nas sporo wysiłku organizacyjnego. Kilkanaście osób przez blisko siedem godzin rozmawia z podchodzącymi do nas spacerowiczami, rozdaje ulotki, opowiada o naszej działalności, namawia do wstępowania do KOD i do udziału w naszych przedsięwzięciach.

Bardzo optymistyczne jest to, że interesuje się nami coraz więcej osób bardzo młodych, rodzin z małymi dziećmi a nawet panów w koszulkach z orłem w koronie. Ich zainteresowanie jest szczere – dzisiaj chętnie podpisywali się na listach poparcia dla KODowego projektu ustawy o fladze Unii Europejskiej.
Oczywiście, zdarzają się nieprzyjemne incydenty lub wizyty prawicowej młodzieży, która próbuje nas zagiąć z historii, ale wydźwięk dzisiejszych spotkań ze szczecinianami jest bardzo optymistyczny.

tekst: Anita Zdrojewska
wszystkie zdjęcia: Krzysztof Wojtecki

KOD Zachodniopomorskie na Pikniku Pod Platanami

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT