„Suweren mówi NIE” również w Kołobrzegu: 14.12.2017

14 grudnia 2017 roku przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu zebrali się mieszkańcy, żeby zaprotestować przeciw złym zmianom w nowelach ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Rozmawialiśmy o wprowadzanych tylnymi drzwiami zmianach ustrojowych, o chaosie jaki zapanuje w organach nadzoru władzy sądowniczej i skutkach dla nas, jako zwykłych obywateli.
Wspominaliśmy Piotra Szczęsnego, jego heroizm i bezkompromisowe poświęcenie jakie poniósł, sprzeciwiając się obecnej polityce destrukcji państwowości.

Za pośrednictwem relacjonujących nasze spotkanie lokalnych mediów przekazaliśmy współobywatelom zapewnienie co do naszej intencji walki o dobro wspólne, bez względu na to, która partia będzie je poniewierała.
Przypomnieliśmy też tezy z apelu, jaki równo rok temu został opublikowany w ramach ruchu Wolność, Równość, Demokracja. Niestety wiele ze zgłaszanych wówczas zagrożeń stało się już smutną rzeczywistością.
Na koniec dziękując policji (stały dwa radiowozy) za troskliwą obecność i aktywne uwiecznianie naszego spotkania, odśpiewaliśmy hymn Rzeczpospolitej Polskiej.

 

 

Materiał wideo :

 

tekst i zdjęcia: Andrzej Libera

Share Post
Written by
No comments

LEAVE A COMMENT