Kilkaset osób zgromadziło się w piątek wieczorem przed budynkiem Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Manifestanci zajęli niemal cały dziedziniec sądowy przy ul. Waryńskiego.

Przed schodami do budynku zapłonęły świeczki, a kilku manifestantów ułożyło napis „STOP” z gumowych kaczuszek.

 

 

 

fot. Katarzyna Paprocka

– Pisowskie ustawy odbierają sądom niezawisłość i oddają wymiar sprawiedliwości w ręce Zbigniewa Ziobry –przypomniała Beata Korbak z KOD-u Koszalin.
Po raz kolejny przemawiał Jerzy Madej, w 1989 r. senator wybrany z ramienia Komitetu Obywatelskiego, który porównał obecne działania PiS-u do postępowania komunistów w stanie wojennym.
– Wówczas musieliśmy jeszcze kilka lat poczekać na ostateczny krach komunizmu – przyznał. – Mam jednak nadzieję, że tym razem upadek nastąpi szybciej.

 

 

fot. Katarzyna Paprocka

Następnie Katarzyna Paprocka, zastępczyni przewodniczącej Zarządu Regionu KOD-u Zachodniopomorskie, oddawała mikrofon każdemu, kto chciał powiedzieć kilka słów.
Proszę prezydenta Dudę o zawetowanie niekonstytucyjnych ustaw – mówiła jedna z kobiet. – Nie, ja go nie proszę, ja tego od niego żądam – poprawiła się.
Kartki z żądaniem veta trzymali także w rękach niektórzy demonstranci.

 

 

 

 

 

Na koniec manifestacji zgromadzeni zaśpiewali hymn Polski, a koordynator KOD-u Koszalin Tomasz Rogowski zaprosił wszystkich w to samo miejsce, na godz. 21.00 w sobotę.

 

fot. Małgorzata Maria Szmat

W sobotę wieczorem przed Sądem Okręgowym w Koszalinie manifestowało około pół tysiąca osób.

 

 

 

 

Koordynator KOD Koszalin Tomasz Rogowski zaprasza wszystkich przed gmach sądu przy ul. Waryńskiego także w niedzielę, 23.07.2017, o godz. 21.00.

 


Zdjęcia górne i pierwsze w tekście – Adam Ostaszewski 

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT