Zmieńmy prezydenta, a nie Konstytucję

trzeci dzień protestów w obronie SN w KoszalinieTrzeci dzień protestów w obronie SN w Koszalinie. Czwartek, 5 lipca 2018

Na placu przed gmachem sądu zgromadziło się ponad 70 osób. Kilkunastu demonstrantów ustawiło się z namalowanymi literami, tworząc napis „Konstytucja”. Pojawiły się też banery z napisami „Polityczne sądy – polityczni więźniowie”, „Prawo Europy jest nasze” oraz „Nie Konstytucja, tylko prezydent wymaga zmiany”.

 

Tomasz Rogowski z KOD-u Koszalin odczytał kilka fragmentów artykułów, które pojawiły się na temat sytuacji w Polsce w europejskich i światowych mediach.
O naszym kraju pisały m.in. The Guardian, Die Welt, Frankfurter Allgemaine Zeitung, Politico, mówiono też o nas w BBC, CNN, a nawet w telewizji Al-Dżazira. Ton komentarzy był jednoznaczny: zamach na Sąd Najwyższy, kontrrewolucja, koniec państwa prawa. Z drugiej strony dziennikarze podkreślali, że na ulice polskich miast wyszły tysiące manifestantów, a Mateusz Morawiecki dostał srogi łomot w Parlamencie Europejskim. Przypomnijmy, że liberalny deputowany Guy Verhofstadt zarzucił Morawieckiemu, że ten realizuje politykę Putina.

Na zakończenie manifestacji tradycyjnie odśpiewaliśmy „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Zdjęcia : Elżbieta Skrzyniarz

Share Post
No comments

LEAVE A COMMENT